Kohupari Sofia Belórf ja Stefan Therman ryhtyivät jo toistamiseen pesänrakennuspuuhiin. Lähteiden mukaan kiertolaiselämää viettänyt pariskunta iski silmänsä merelliseen hienostokerrostaloon, joka sijaitsee aivan Helsingin kauppatorin läheisyydessä.
Lue myös: Sofia Belórf sai sakot – polki pyörällään yksisuuntaista väärään suuntaan
Kaverin kämppä
Seiskan tekemän selvityksen mukaan sydänkäpysten uusi lemmenpesä on peräti 207 neliön kokoinen kattohuoneisto, jonka kruunaa 32 neliön terassi.
Yhtiöjärjestyksen mukaan lukaalissa on kolme huonetta, keittiö ja sauna. Huoneistossa on paljon erikoisuuksia, kuten hissi, jolla pääsee suoraan asuntoon.
Asunnon arvo on jopa kolme miljoonaa euroa, mutta Stefu ei ole kuitenkaan sen omistaja. Osakeluettelon mukaan asunnon omistaa eräs liikemies, joka on Stefun hyvä kaveri.
Seiskalla ei ole tietoa minkälaisen vuokrasopimuksen kaverit ovat keskenään sopineet.