Huh, mikä reissukolli! Elmeri Rantalainen pullistelee viidakossa kuumissa lomakuvissa

Personal trainer ja näyttelijä Elmeri Rantalainen ihastuttaa lomakuvissaan.
Näyttelijänä kunnostautunut Elmeri Rantalainen, 33, teki elämänsä reissun Sri Lankassa.
Personal trainerina työskentelevä Elmeri Rantalainen vietti ainutlaatuisen loman Sri Lankassa. Tuomion saari ja Punttikomedia -elokuvissakin näytellyt muskelimies kertoi hiljattain Seiskalle vuoden 2023 olleen hänelle yksi suurenmoisimmista pitkiin aikoihin.
Uusi vuosi alkoi lämpimissä olosuhteissa vapaa-ajasta nauttien. Takana oli kova treenikuuri.
– Kylläpä loma tuli tarpeeseen ja hittas eri taval! Kolmen kuukauden kova treeni + dieetti jakso alla ja siihen vielä päälle valmennukset sekä näyttely proggikset. Hyvillä mielin palaa takas töiden ja treenien pariin akut 100% ladattuina, Elmeri lähetti terveisiä reissultaan somekanavallaan.
Ankea paluu Suomeen
Lomakuvissaan Elmerin treenattu kroppa pääsee oikeuksiinsa.
Elmeri on paljastanut Seiskalle, että kovan treenin lisäksi hän on myös jättänyt sokerin pois.
– Sokeria en ole syönyt varmaan 15 vuoteen, makea on jäänyt taakse, mies on paljastanut mutta kertonut herkuttelevansa pitsalla.
Tiistaina (27.2.) Suomeen palannut Elmeri sai kokea varsinaisen sääshokin.
– Ei helvetti miten masentava näky. En mä oo varautunut tämmöseen... mies myönsi somessa ja haaveili kuumasta suihkusta.
Elmeri on tuttu Gladiaattorit-sarjan lisäksi myös Mr. Finland -kisoista. Vuonna 2009 Elmeri ällistytti taidoillaan Talent Suomi -ohjelmassa akrobaattisilla taidoillaan.