Huh, mikä nukke: Mailis Penttilästä kuoriutui tosielämän ihmisbarbie – kääk, mikä tiimalasivartalo!

Kuluneen viikon ja viikonlopun aikana Suomenkin katukuvassa on saattanut nähdä mitä erikoisempia ja pelottavampia ihmisiä, jotka ovat toden teolla panostaneet halloween-asuihinsa.
TSEKKAA MYÖS: NÄIN SEKSIKKÄISSÄ - JA OUDOISSA - ASUISSA TÄHDET JUHLIVAT HALLOWEENIA - KATSO KARMIVAT KUVAT!
Yksi heistä on Koko Suomi leipoo -ohjelmasta ja Miss Helsinki -kilpailusta tuttu Mailis Penttilä, joka käytti hyväkseen upeita muotojaan ja pukeutui Barbie-nukeksi.
Mailiksen halloween-look oli harvinaisen onnistunut aina maskeerauksesta asuvalintaan. Life in plastic, it's fantastic -kuvatekstin Mailis oli lainannut Aqua-yhtyeen legendaarisesta Barbie Girl -kappaleesta.
Toisen postauksen perusteella myös juhlien koristelut olivat harvinaisen onnistuneet. Voit selata kuvia klikkaamalla nuolta postauksen päällä.
Kommenttien perusteella myös Mailiksen fanit ovat sitä mieltä, että kaunottaren halloween-asu hipoi täydellisyyttä.
- Wau, ihan super magee. Sulle muuten sopii myös blondi
- Ihanainen Barbie tyttö, oikea halloween prinsessa...