HS: Antti Tuiskun jymypaljastus – oli tulla isäksi! ”Elämä olisi silloin mennyt varmaan aika toisin!”

Antti Tuisku.
Mainos
Mainos päättyy

Kirjakauppoihin putkahtaa torstaina teos, jota on odotettu vuosia. Antti Tuiskun elämäkerta Antti Tapani (WSOY) valottaa Suomen suosituimman poptähden elämää ja paljastaa siitä sellaisiakin puolia, joita ei ole aiemmin kerrottu julkisuuteen.

Tulevan kirjan aiheita sivuttiin sunnuntaina (26.8.) ilmestyneessä Helsingin Sanomien artikkelissa. Jutussa kerrotaan, että Tuiskusta, 34, oli vähällä tulla isä.

Yllätysilmoitus! Antti Tuisku muuttaa ulkomaille - "Vähän jännittää!"

Hesarin mukaan Antti oli vuosia sitten yhdessä naisen kanssa, joka myöhemmin kertoi baarissa Tuiskulle olevansa tälle raskaana. Nainen teki kuitenkin abortin.

– Jos mulla olisi nyt lapsi, elämä olisi mennyt varmaan aika toisin. Tuskin tekisin tässä nyt tätä haastattelua, Tuisku pohtii Hesarin haastattelussa.

Mainos
Mainos päättyy

Hän kertoo myös aina ajatelleensa, että ”asiat tapahtuvat tarkoituksella.”

– Yläkerran herra tietää paremmin, mikä mulle on missäkin tilanteessa hyvä.

Antti Aron ja Anton Vanha-Majamaan kirjoittama Antti Tapani ilmestyy torstaina.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan
HS: Antti Tuiskun jymypaljastus – oli tulla isäksi! ”Elämä olisi silloin mennyt varmaan aika toisin!”