Helena Ahti-Hallberg täytti juuri 55 vuotta – uskoisitko?

Helena Ahti-Hallberg karkasi kiireisestä arjesta pienelle lomalle, ja hehkuttaa Instagramissa makoisia uniaan hotellin sängyssä.
Julkaisussaan Helena paljastaa kärsivänsä uniongelmista. Kotioloissa Tanssii tähtien kanssa -tuomari saattaa pyöriä turhautuneena sängyssä ennen nukahtamista sekä heräilee usein kesken unia. Univaikeuksistaan hän syyttää osaksi sänkyään.
Mies katkaisi Helena Ahti-Hallbergin kynnet hiomakoneella
Insta-päivityksessään Helena pohtii, josko matka höyhensaarille hotellissa meni nappiin, sillä hän vietti lepohetkensä laadukkaan patjan ja pehmeiden petivaatteiden sylissä.
Viikonloppuvapaan aikana Helena kertoo nauttineensa paitsi pitkistä unista myös rakkaiden ihmisten seurasta sekä herkuista.
- Tää viikonloppu toimi. Ihana pikku irtiotto arjesta. Vähän vapaata, ystävien kanssa tilannepäivitystä ja loistoillallinen. Sen lisäksi pitkät yöunet kruunattiin maittavalla aamiaisella, Helena ynnää julkaisussaan.
- Kotona viitsin harvoin panostaa aamiaiseen, jatkuva kiire toimii loistavana tekosyynä. Tiedän, että aamiainen on tärkeä, ja mun herkkua aamiaisella on tuoreet hedelmät. Mikä ihme siinä on, että kotona ei viitsi nähdä vaivaa, hän pohtii.
Helena Ahti-Hallberg yllättää kultaisissa bikineissä: "Uima-asu on tehty omin pikku kätösin"
TTK:n sädehtivä suosikkikasvo on kertonut Instagramissa, että tykkää viettää aikaa kotosalla, mutta siellä tekemättömät työt hieman häiritsevät rentoutumista.
-Tykkään kotoilustakin, mutta just nyt ompeluhuone pursuaa töitä ja helpoin tapa rentoutua on irtiotto arjesta, suosittelen kaikille.
Helena täytti juuri 55 vuotta (31.1.) ja vapaa viikonloppu oli kuin etkot syntymäpäivälle.
- Synttärit on vähän niin kuin tekosyy, enhän mä enää tän ikäisenä hehkuta sitä että taas tuli yksi vuosi lisää.
- Mutta ystävät Mikkelistä on mitä parasta, hän kirjoitti somessa.
- Ihanaa ruokaa hotellin ravintolassa, parasta seuraa ja yö ilman koirankarvoja ja herätyskelloa!