Heidi Foxell kertoo koiransa vastoinkäymisestä itku kurkussa

Heidin perheen toinen koira joutui tiputukseen.
Hyvinkään tragedian seurauksena pyörätuoliin joutunut Heidi Foxell on sittemmin päivitellyt kuulumisiaan sosiaalisessa mediassa.
Video: Danin ja Even Parihaaste - Jakso 8: Selviytyjä
Heidi Foxellin elämään on kuulunut viime aikoina paljon hyvää. Heidi on ollut häämatkalla puolisonsa Nooran kanssa ja valmistunut myös poliisikoulusta.
Heidi on somessa kertonut aktiivisesti myös kuntoutuksestaan ja elämästään.
Heidin jakoi tiistaina (30.5.) Instagramin tarinoissaan ikäviä uutisia liittyen perheen pieneen koiraan.
- Vida oli syönyt suklaata ja ottivat sen varmuudeksi tiputukseen justiin, Heidi kirjoitti itkevän emojin kanssa.
Hyvinkään joukkoampumisen uhri Heidi Foxell avoimena traumoistaan: "Pelkäsin, että minut ammutaan"
Hiiltä ja pissatusta
Heidi oli julkaissut myös itsestään itkuisen kuvan. Suuresta huolesta huolimatta rakas karvainen perheenjäsen saatiin kuitenkin kotiin ja toipuminen alkoi.
- Tyttö turvallisesti kotona. Saatiin hiiltä mukaan. Oli oksentanut hyvin suklaapitoista mahanestettä. Nyt seurataan kotona, annetaan hiiltä 8h välein, paljon vettä ja pissatusta usein. Tarkoittaa siis myös yöllä, Heidi kertoi tilanteesta.
Heidin Noora-kulta on parhaillaan Islannissa, joten Heidi joutui käymään ikävät uutiset puhelimessa läpi. Tänään keskiviikkona Heidi on jo huojentuneempi tilanteesta.
- Hiili menee hyvin alas kun sen sekoittaa maksalaatikkoon, johon hieman vettä. Onneks menee näin helposti, hän iloitsee.
Pyörätuoliin joutunut Heidi Foxell suoritti poliisikoulun: ”Oon helvetin ylpee”