Hannu Pikkarainen palasi someen ilouutisten saattelemana

Hannu Pikkarainen
Mainos
Mainos päättyy

Ex-jääkiekkoilija Hannu Pikkarainen, 39, palasi tauon jälkeeen sosiaaliseen mediaan.

Immun tuomio: Ensimmäinen jakso, tuomiolla Renny Harlin, Stefu Therman ja Hannu Pikkarainen

Hannu Pikkarainen joutuu vankilaan: raiskasi nukkuvan naisen kotibileiden jälkeen - liki 20 000 euron korvaukset uhrille

Martina Aitolehdenkin kanssa seurustelleella Hannulla on ilouutisia. Hän palasi ensimmäistä kertaa helmikuussa pysyvän Instagram-päivityksen kanssa sosiaaliseen mediaan muutama päivä sitten. Tuolloin hän avasi syitä somekatoamiselleen myös Instagramin 24 tuntia näkyvistä tarinoista viikoksi.

Mainos
Mainos päättyy

- Taas on yks viikon someloma takana ja ai että, ku tekee hyvää olla välillä pois täältä ja nähdä pelkkää todellista elämää ilman feikkiä. Tuntu siltä, et mul oli tos aika tiukat pari viikkoo - tai ehkä enemmänkin, niin treenien, muuton, koutsailujen, opiskelujen ym. kanssa. Sit tuli varmaan juurikin muuton jälkeen ns. "ulospuhallus" ja sellanen fiilis, et nyt on pakko vetää hetki happee ihan kaikesta mistä vaan voin, myös täältä, Hannu kirjoittaa Instagramissa.

Somelomansa aikana hän pyrki rauhoittamaan kehoa ja mieltä. Lisäksi Hannu kertoi hidastaneensa tahtia.

- Treenit oon vetäny iisimmällä teholla ja määräkin ollu pienempää. Kerran kävin salilla ja muuten oon liikkunut lähinnä ulkona. Valmennukset oon tottakai hoitanut mitä on ollut. Kameraan ei oo näiden lisäks juurikaan muuta tarttunut ja sekin ollut tietoista lakkoilua.

Hannu ilmoitti myös ilouutisen. Hänen on suorittanut onnistuneesti 58 tuntia kestävän Suomen padelliiton valmentajakoulutuksen toisen tason seuravalmentajakoulutuksen. Hänonkin ahkerasti mainostanut somessa valmennustuntejaan.

- Taas yks rasti ruutuun. Tervetuloa padelvalmennukseen. Yhteydenotot DM, hän hihkuu diplominsa kanssa.

Raiskaustuomion saaneelta Hannu Pikkaraiselta yllättävä avautuminen: Toivoi ettei herää

Mainos
Mainos päättyy

Hannu Pikkarainen muuttaa Lappiin: "Totisinta totta"

Hannu Pikkaraiselta shokkiuutinen: "Tänään tapahtui..."

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan