Hanna Mäntylän Heikki-rakas puolustelee salasuhdettaan: Olimme tauolla!

Hanna Mäntylän ja Heikki Tammisen kohusuhde
Mainos
Mainos päättyy

Ex-ministeri ja kansanedustaja Hanna Mäntylän (ps.), 42, parisuhde eduskunta-avustaja Heikki Tammisen, 32, kanssa paljastui Seiskassa marraskuun alussa. Tamminen on kansanedustaja Ville Vähämäen avustaja ja europarlamentaarikko Jussi Halla-ahon kotimaan avustaja.

Seiskaan tulleiden vinkkien mukaan Hanna ei kuitenkaan ole Heikin ainoa nainen. Vielä syksyn alussa Heikillä oli salasuhde salolaisen yksinhuoltajaäidin kanssa.

Seiskan tavoittama Heikki Tamminen kertoo suhteensa Hanna Mäntylän kanssa olleen tauolla, kun hän tapaili salolaisnaista. Hän kiistää pyörittäneensä samanaikaisesti kahta naista.

– Sinkkuna saa tapailla ihmisiä, jos haluaa. Sittemmin olemme palanneet takaisin yhteen. Kyseinen nainen tiesi koko ajan, ettei minulla ole ollut suhdetta samanaikaisesti kenenkään kanssa, Heikki Tamminen viestittää Seiskalle.
 

Lähipiirin mukaan Heikin ja Hannan suhde on kestänyt vuosia, vaikka pariskunta kertoikin suhteestaan Facebookissa vasta taannoin.

Mainos
Mainos päättyy

Seiskan tavoittama, nimettömänä pysyttelevä salolainen yksinhuoltaja kertoo tutustuneensa Heikkiin Tinderissä syyskuun alussa. Hän kuvailee suhdettaan Heikin kanssa hyvin läheiseksi.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan