fbq
Sofia Belórf

Häät tulossa? Sofia Belórf pukeutui yllättäen polttarimorsiameksi - huhumylly käynnistyi heti

Sofia Belórfin Instagram-seuraajat ovat huomanneet, että Sofia on matkustanut Marokkoon.

Pian kaunottaren matka sai kokonaan toisenlaisen käänteen, kun Sofia asetteli ylleen Bride to be -olkanauhan, jota yleensä pidetään polttareissa.

Sofia kehuu kaunista juhlameikkiään hänen meikkaajansa julkaisemissa Instagram-tarinoissa.

– Ihana prinsessameikki, pidän tästä todella paljon, Sofia kertoo marokkalaiselle meikkaajlleen.

Pian keskustelupalstoilla alkoi pyöriä hurjat huhut siitä, ovatko kyseessä tosiaan Sofian polttarit. Somekansa ihmetteli myös sitä, että onko Sofialle ja hänen miesystävälleen Stefan ”Stefu” Thermanille todellakin tulossa kesähäät.

Seiskan selvityksen mukaan Sofian bestis Kelly Kalonji on myös matkalla Marokkoon, jossa kuvataan Sofian salaisuudet -kohusarjan toista tuotantokautta. 

Vielä on liian aikaista varmuudella sanoa, onko Sofiasta todella tulossa morsian.

Sofia Belórf
Sofia Belórf on tuttu näky Helsingin hienostoalueilla, jossa hän usein ulkoiluttaa Bambi-koiraansa.

Nimittäin Sofian ja hänen miesystävänsä Stefan Thermanin suhde on ollut ajoittain syvässä kriisissä. Lisäksi Stefu tunnetaan äkkivääränä miehenä, joka ei helposti ajaudu avioliiton auvoiseen satamaan.

Takavuosina hänen ex-naisystävänsä Martina Aitolehti ehti jo sovittaa hääpukuakin, mutta Stefu veti viime metreillä liinat kiinni.

Juttua tarkennettu Kelly Kalonjin matkustusaikataulun osalta.