Ex-pornotähti Henry Saaren terveysahdinko syvenee: Minua pelottaa!

Henry Saari, 54, ottaa Seiskan toimittajan vastaan kotonaan Helsingin Töölössä ontuen ja allapäin. Hän puhuu vaivalloisesti, sillä hänen on vaikea hengittää. Viime vuodet ovat olleet piinaavaa terveysongelmien kierrettä, ja ahdinko on syventynyt entisestään. Tilanne on muuttunut jo huolestuttavaksi.
– Minua pelottaa. Jos minulla ei olisi lapsia, niin tällä ei olisi mitään väliä. Haluan kuitenkin nähdä poikani kasvavan ja ties vaikka olla isoisä jokin päivä, Henry huokaisee.
Toimivaa hoitoa hän ei ole saanut, vaikka hänen painonsa on noussut selittämättömästi 25 kiloa viidessä kuukaudessa.
TILAA SEISKA TÄSTÄ!
LIITY UUTEEN SEISKA KLUBIIN JA LUE MEHUKKAITA JULKKISUUTISIA, JOIHIN PÄÄSET KÄSIKSI VAIN KLUBIN JÄSENENÄ! REKISTERÖIDY KÄYTTÄJÄKSI TÄSTÄ LINKISTÄ!