Ernest Lawsonilla vaikein mahdollinen yö ennen TTK-finaalia - aloitti silti aamunsa energisesti: "Let´s go!"

Ernest Lawson
Mainos
Mainos päättyy

Tänään nähdään kauan odotettu Tanssii Tähtien Kanssa -kilpailun finaalilähetys. Lähetys alkaa MTV3-kanavalla kello 19.30. Yksi kolmesta finaaliin selvinneestä tähtioppilaasta on näyttelijä Ernest Lawson, 33. 

Ernest jakoi tänään aamulla Instagram-tilinsä videotarinoissa otoksen, jossa hän kuvailee rehellisesti viime yötään. 

- Rakas tyttäreni päätti pitää omaa show´taan ja valvotti isiä ainakin kello 2-4, kahden pienen lapsen isä kirjoitti.

Tästä syystä Ernest Lawson päätti kertoa lapsensa kuolemasta – koskettava kuvapäivitys: "Suru oli murskaava, tuntui että tukehtuu"

Ernest myös totesi kyseessä olleen finaalipäivän aamu.

Mainos
Mainos päättyy

- Joten LET´S GO, energinen näyttelijä hehkutti.

Ernest tanssii finaalissa yhdessä tanssinopettajansa Anniina Koivuniemen kanssa. Erkkunakin tunnettu mies hehkutti tanssiparin yhteistä matkaa niin ikään tänään julkaisemallaan kuvalla.

- Tää kuva on kesältä, treenikseltä, ihan tanssimatkan alusta. Ehkä viikolta 1 tai 2. Nauratti kun oltiin sattumalta niin tiimiväreissä. Enpä ois tässä kohtaa uskonut että 16 viikkoa myöhemmin me tanssitaan finaalissa. Mutta siellä me kuitenkin ollaan, Ernest kertoo kuvatekstin alussa.

Muut finaaliparit ovat Kristiina Siegfrids ja Anssi Heikkilä sekä Waltteri Torikka ja Kia Lehmuskoski

Salsa ja paso doble eivät kantaneet loppuun asti - Aki Riihilahti ja Katri Mäkinen jäivät rannelle Tanssii tähtien kanssa -finaalista

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan