Erika Vikman joutui pois mukavuusalueeltaan: ”En ole koskaan sietänyt”

Erika Vikman
Mainos
Mainos päättyy

Seiska uutisoi viime kesänä Vain elämää -kuvausten yllätysjuonteesta, kun Erika Vikmanin ja häntä 25 vuotta vanhemman Jyrki 69:n salaromanssi roihahti liekkeihin. Liekit sammuivat kuitenkin pian, ja vuodenvaihteessa Seiska kertoi pariskunnan eronneen.

Erika Vikman ahdistui! Vain elämää -kohusuhteen päättymisen taustat paljastuivat: Jyrki 69 liekehti

Sen jälkeen syntinen poppari on keskittynyt lähinnä keikkailuun.

– Nyt on paljon keikkoja ja keskityn niihin tiiviisti. Minulla on nykyään myös koira, joka on silmäteräni. Sen kanssa elän ja olen, Erika kertoo.

Mainos
Mainos päättyy
Erika täyttää 20. helmikuuta 30 vuotta. Poppari juhlii merkkipäiväänsä New Yorkissa, jossa aikoo mennä eikä meinata.
Erika täyttää 20. helmikuuta 30 vuotta. Poppari juhlii merkkipäiväänsä New Yorkissa, jossa aikoo mennä eikä meinata.

Syntinen poppari Erika Vikman paljastaa asuinkumppaninsa: On tehnyt minulle hyvää

Ranskanbulldoggi on pakottanut tähden pois mukavuusalueeltaan. Erika tunnustaa nauraen, ettei häntä lähtökohtaisesti kiinnostaisi pätkääkään pissittää pientä hauveliaan.

– En ole koskaan sietänyt lenkkeilyä ja ulkoilua, mutta nyt onkin yhtäkkiä pakko lenkkeillä ja ulkoilla. Ja siitä on tullut vieläpä kivaa!

Villiä sinkkubiletystä New Yorkissa! Erika Vikman juhlii kolmekymppisiään

Ex-tangokuningatar kertoo olevansa luonnostaan yökukkujan vuorokausirytmissä.

– Rakastaisin valvoa yöt läpeensä aamuun asti ja nukkua koko päivän. Minulla on yöeläjän rytmi, mutta nyt ei ole muuta vaihtoehtoa kuin herätä koiran kanssa lenkille aina aamuisin.

Mainos
Mainos päättyy

– Eikä se haittaa. On hienoa nähdä aamuaurinko.

Tilaa Seiska tästä!
 
Oletko jo tilaaja? Lue tuoreimman Seiskan digilehti lomakkeella.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan