Diili-Erika antaa suoran palautteen nettiöyhöttäjille

– Älkää rakkaat naiset antako koskaan periksi, Erika vetoaa.
Diilissä kisannut yrittäjä Erika Kaipainen sai palautetta harrastuksensa sopivuudesta hänelle. Nettipalautteen syynä oli Erikan sukupuoli.
Yrittäjänainen ei suinkaan jää syrjivän palautteen edessä seisomaan lapaset suorina.
Sen sijaan Erika julkaisi Instagramissa, jossa palautteen oli saanutkin, mojovan vastausvideon.
Taistelulajeja innokkaasti harrastavalle Erikalle tulleessa palautteessa todettiin, etteivät kamppailulajit sovi naisille lainkaan.
Videossaan Erika liihottelee kesäisen nurmen ympäröimällä terassilla kohti kameraa lintumaisin askelin. Taustalla soi pikkujoutsenten tanssi Tšaikovskin baletista Joutsenlampi.
– Aijaa. Olisko baletti parempi, kuvan päälle kirjoitettu teksti kysyy lajien sopivuudesta naisille.
Sitten Erika pysähtyy kameran eteen ja laskee kädet lanteilleen. Teksti vaihtuu:
– Eiku ainiin mua ei kiinnosta v*******an ja hymiö perään.
Samassa myös musiikki vaihtuu ja Erikan laji vaihtuu. Äänekkään ja aggressiivisen rockin tahdissa hän alkaa takoa nyrkillään kameraa.
Huumorivideonsa jälkeen Erika avaa sanaisen arkkunsa kommentissaan.
– Älkää rakkaat naiset antako koskaan joidenki Antoneiden mielipiteiden vaikuttaa siihen mitä te harrastatte. Kamppailulajit sopii naisille. Kyllä myös naisellisille ja herkille naisille!