Clara Blomqvistin pahoinpitelystä tuomitun Heikki Koskelon sakot ulosottoon

Heikki Koskelo ja Clara Blomqvist
Mainos
Mainos päättyy

Seiskaan saapuneiden vinkkien mukaan tanssinopettaja Clara Blomqvist, 37, ja hänen on–off-rakkaansa tangoprinssi Heikki Koskelo, 36, odottaisivat perheenlisäystä.

Seiskan tavoittama Clara ei vahvista raskautta, mutta ei toki sitä kielläkään. Toisaalta pariskunnan suhdesoppa on ollut niin sekava ja käänteitä täynnä, että tämäkin raskausuutinen voi olla mielikuvituksen tuotetta.

Tai sitten ei.

Riitaparille yllätysvauva? Clara Blomqvistin ja Heikki Koskelon sekava suhdesoppa porisee jälleen

Pariskunnan taival on ollut mäkinen ja monttuinen. Tuulisia välejä on selvitetty milloin ravintoloiden jonoissa, milloin käräjäsaleissa.

Mainos
Mainos päättyy

Viimeisin käräjätaistelu rakastavaisten välillä nähtiin viime keväänä Kainuun käräjäoikeudessa, kun oikeus katsoi Heikin pahoinpidelleen rakastaan kahdesti.

SEISKA 53/2020 Heikin ja Claran tulista suhdetta on puitu  käräjäsaleissa toistuvasti. Tangoprinssi on tuomittu Claran pahoinpitelyistä.
SEISKA 53/2020 Heikin ja Claran tulista suhdetta on puitu  käräjäsaleissa toistuvasti. Tangoprinssi on tuomittu Claran pahoinpitelyistä.

Tuomiolauselman mukaan tangotähti oli syyllistynyt kahteen pahoinpitelyyn, joista toinen oli niin sanottu perusmuotoinen pahoinpitely ja tapahtunut laivalla vuonna 2018.

Clara Blomqvistin ja Heikki Koskelon suhdesoppa sakenee: Huhutulla vauvalla jo oma sometili

Toinen pahoinpitelyistä oli lievempi, ja sen tapahtuma-ajankohta oli heinäkuu 2020.

SEISKA 50/2020 Vuosi sitten tangoprinssi Heikki Koskelon ja tanssinopettaja Clara Blomqvistin riidat toivat laulajalle sakkotuomion.
SEISKA 50/2020 Vuosi sitten tangoprinssi Heikki Koskelon ja tanssinopettaja Clara Blomqvistin riidat toivat laulajalle sakkotuomion.

Oikeus katsoi Heikin syyllistyneen molemmissa rikokseen ja tuomitsi hänet 60 päiväsakkoon. Maksettavaa tuli sakoista 360 euroa sekä päälle 80 euron rikosuhrimaksu. Lisäksi hänet velvoitettiin maksamaan Claralle kivusta, särystä ja tilapäisestä haitasta 700 euroa sekä hoitokuluja.

Mainos
Mainos päättyy

Maksettavaksi määrättiin myös ex-rakkaan oikeudenkäyntikulut.

Clara Blomqvistin huhuttu raskaus hämmentää: Jättikö Heikki Koskelo uuden rakkaansa?

Ulosottorekisteriotteesta selviää, että Heikki on päästänyt osan pahoinpitelysakoista sekä 80 euron rikosuhrimaksun voudin pöydälle asti.

Elokuussa ulosottoon mennyt rikosuhrimaksu sekä Oikeusrekisterikeskuksen perimä saatava on maksettu pois lokakuussa.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan