Bachelor-Timo tyrmää huhut seuranhaustaan: "Pitää vain toivoa, että nämä reppanat..."
Timo julkaisi maanantaina tiedotteen koskien tekaistuja Tinder-profiilejaan.
Bachelor Suomi -ohjelmasta tuttu Timo Harvey haluaa selventää huhuja liittyen hänen seuraelämäänsä.
Timo löysi ohjelman kautta yhteyden Sonja-nimisen leidin kanssa, mutta kuvausten päätyttyä pariskunta päätti lopettaa tapailusuhteensa.
Noin vuosi sitten lokakuussa Timo yllättikin someseuraajansa julkaisemalla yhteiskuvan kauniin blondittaren kanssa.
Myöhemmin Timo vahvisti, että kyseessä on hänen uusi tyttöystävänsä.
Viimeisin yhteiskuva tyylikkäästä pariskunnasta on julkaistu kesäkuussa.
Tältä näyttää Bachelor-Timon uusi rakas − suloinen yhteiskuva!
Tänään maanantaina (9.10.) Timo julkaisi Instagram-tilinsä tarinat-osioon tiedotteen, jossa hän tyrmää huhut liittymisestään seuranhakupalveluun.
- Muistutuksena jälleen asiasta kiinnostuneille: En ole missään seuranhakupalveluissa/Tindereissä, Timo ilmoittaa.
Bachelor-Timolla jo uusi kulta? Viihtyi baarikierroksella vaaleaverikön kanssa – kuva!
Komistuksen mukaan hänen kuviaan on käytetty useissa eri profiileissa, mutta profiilit eivät todellisuudessa kuulu hänelle.
- Minun kuvia käytetään useassa eri palvelussa ja en voi sille mitään muuta kuin olla imarreltu.
Timo seurustelee tiettävästi edelleen kauniin vaaleaverikön kanssa.
- Pitää vain toivoa, että nämä reppanat osaavat käyttäytyä, eivätkä aiheuta enää suurempaa haittaa. Tiedotus päättyy, hän kirjoittaa.
Bachelor-Sonja avoimena: Tähän hänen ja Timon suhde todellisuudessa kaatui
Timo on ehtinyt viimeisen vuoden aikana kokemaan kumppaninsa kanssa monenlaisia seikkailuja. Pariskunta on matkustellut ainakin Aasiassa sekä Timon toisessa kotimaassa Britanniassa.