
Avaruusolentoja kohdannut Asko Nummela väittää: Ufot ampuivat dinosaurukset sukupuuttoon!
Mainonnan ammattilainen Asko Nummela kertoo, että joukossamme on avaruusolentoja.
– Minulle on annettu tietoa, että ihmiskunnan kanssa on enemmän tekemisissä 200 eri rotua, hän täsmentää.
Itse Asko kertoo kohdanneensa vain viisi kuusi eri kosmista rotua.
– Kaikki kulkevat kahdella jalalla, kuten ihminen. On muun muassa leijonapäinen rotu sekä hyvin älykäs heinäsirkkarotu.
Forssalainen Asko uskoo: Joukossamme on avaruusolentoja – ”Kaikki kulkevat kahdella jalalla!”
Suomessakin Askon kertomia kosmisia olentoja on useita.
– Nuoren ystäväni isä on harmaarotuinen. Ystäväni sai isältään tiedon, että Suomessa on noin 1 000 hybridiksi kutsuttua henkilöä, joiden isä on avaruusolento ja äiti normaali Maan nainen.
Avaruusolentoja on myös mukana politiikassa.
– Galaktisessa neuvostossa käyvät myös ihmiset neuvottelemassa. Eräs huippupoliitikko paljasti myös, että Euroopan unioni on käynyt neuvottelua neljän eri rodun kanssa. Viime vaaleissa myös Suomessa oli ehdokkaina kontaktihenkilöitä.
Avaruusolentoja ei kannata Asko mukaan pelätä, sillä he haluavat auttaa meitä.
– Yleisen uskomuksen mukaan jääkausi tappoi dinosaurukset, mutta uskon avaruusolioiden olleen sukupuuton takana. He yksinkertaisesti ampuivat kaikki dinosaurukset, koska muuten ihminen ei olisi pärjännyt planeetalla.