Arja Koriseva, 59, upeana kesätyyleissä - kuvat

Arja Koriseva, 59, upeana kesätyyleissä - kuvat

Laulaja Arja Koriseva nauttii kesästä upeissa asuissa.

Mainos
Mainos päättyy

Ex-tangokuningatar Arja Koriseva on julkaissut omalla Instagram-tilillään tämän kesän aikana kuvia ihanissa kesäasuissa.

Yhdessä kuvassa nauravainen Arja on sonnustautunut mukavanoloiseen ja tyylikkääseen valkoiseen kesämekkoon. Jalkaansa nainen on sujauttanut valkoiset tennarit. Väripilkkuna ja huomionherättäjänä Arja on laittanut päähänsä valtavan punaisen lierihatun. Hattu sopii erinomaisesti kauniisti päivettyneelle Arjalle.

Hatut näyttävät olevan laulajatähden tämän kesän ”se” juttu. Toisessa kesäjulkaisussa hän kertoo tuoreimmista keikoistaan ja jälleen kutrit ovat saaneet kantaakseen kauniin kesäpäähineen. Vaalean lierihatun tyyli muistuttaa pitsiä ja sopii jälleen kantajalleen kuin nenä päähän. valkoinen rento kauluspaita luo sopivan kepeää tunnelmaa.

Mainos
Mainos päättyy

Tuorein päivitys puolestaan poikkeaa aiemmista, sillä hattu huutaa poissaolollaan. Otsalla keikkuvat sen sijaan silmälasit. Päälleen Arja on valinnut tällä kertaa sinisen kauluspaidan. Väri on jälleen kerrassaan nappivalinta upealle, aikuiselle naiselle.

Opettajasta tulikin laulajatähti

Arja Koriseva valmistui vuonna 1989 opettajaksi, mutta ei ole päivääkään tehnyt opetustyötä. Samaisena vuonna hän nimittäin voitti Seinäjoen tangomarkkinat ja kruunattiin tangokuningattareksi. Kuninkaaksi hänen rinnalleen kruunattiin Risto Nevala.

Toivakasta kotoisin oleva Arja on vuosien saatossa nähty konserttilavojen lisäksi televisiossa niin muusikkona kuin näyttelijänäkin ja onpa hän ilahduttanut kansaa myös kesäteatterilavoilla

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan
Arja Koriseva, 59, upeana kesätyyleissä - kuvat