Antti Tuisku murtuneena: "Mulla on huonoja uutisia..."

Suomalaisen popmusiikin ykkösnimellä, Antti Tuiskulla, 38, on kerrottavanaan huonoja uutisia.
Hän on julkaissut Instagram-sivullaan surumielisen kuvan, jossa nojaa silmät kiinni käsiinsä selvästi murtuneena.
- Minulla on ollut muutaman päivän orastava flunssa ja tuntemus keuhkoissa, joka on tänään ottanut pahasti takapakkia. Lääkäri on nyt iltapäivällä diagnosoinut tämän keuhkoputkentulehdukseksi, hän kirjoittaa terveydentilastaan.
Antti Tuisku virittää viehkeän hanurinsa viikonloppuun - kuva
Antti on sairastumisensa vuoksi joutunut perumaan Seinäjoelle suunnitellun perjantaisen keikkansa. Laulaja on ottanut sairastumisen selvästi raskaasti.
- Ajattelin, että lääkkeillä ja levolla saisin itseni huomiseksi lavalle, mutta oikeasti ajateltuani kunnolla asiaa, ymmärsin itsekin, miten hullua on tässä kunnossa lähteä riskeeraamaan omaa terveyttä.
Ilokseen Antti ilmoittaa, että korvaava päivä järjestyi joulukuulle.
- Olen kovasti pahoillani. Teistä moni tietää suuren kynnykseni siirtää tai perua keikkoja, mutta nyt terveys ja järki edellä, hän perustelee.
Kommenteissa Antin ilmoitukseen on vastattu kymmenin paranemistoivotuksin.
- Voi paska! Mutta ei näille voi mitään... Ei kannata lähteä omalla terveydellä leikkimään ja ei se oo kiva kenellekään jos ei pysty vetää keikkaa täysillä... Toipumista, eräs pettynyt, mutta ymmärtäväinen fani kirjoittaa.
- Paranemisia, ehditää näkee joulukuussakin! toinen toivottaa.
- Eipä auta ku vaa levätä ja parantua, onneksi keikan voi siirtää, terveys ekana niin se vaa on, seuraava järkeilee.
- Kipeää otti tämän keikan peruuntuminen, mutta joulukuussa sitten, yksi myöntää harmistuksensa.
Antti Tuiskun uusi perheenjäsen sulatti sydämet: "Voi mikä ihanuus"
Antti päättää kevään kiertueensa 30.4. Helsingin Tavastialle. Poptähti nähdään syyskuussa Helsingin Olympiastadionilla odotetun Bailantai-konserttiparin merkeissä, jolloin lauteet Antille lämmittää tuore Iskelmä Gaala -voittaja Erika Vikman. Keikkojen piti alunperin tapahtua kesällä 2020, mutta niitä on jouduttu siirtämään jo kahdesti.
Erika Vikmanin vartalon osa herätti keskustelua somessa - laulaja jyrähtää nyt takaisin!