Alice Cooper, 74, bongattiin vaimonsa kanssa Helsingistä - kuva

Rockmuusikko Alice Cooper vieraili kesäkuun alussa Helsingissä. Hän esiintyi Vantaalla Rock in the City -festareilla.
Yhdysvaltalainen rockmuusikko yöpyi arvostetussa hotelli Kämpissä. Paparazzi ikuisti Alicen siirtymässä hotellilta kohti autoa. Mukanaan hänellä oli turvahenkilö sekä vaimo.
Alice Cooperin lisäksi samaisessa hotellissa ovat yöpyneet esimerkiksi Madonna, Elton John ja Lady Gaga.
Rock-yhtye Scorpionsin fanit löysivät bändin luksushotellin edustalta - paparazzikuvat
Alice Cooperilla oli yllään farkut, aurinkolasit, tumma takki ja t-paita. Muusikon vierellä oli tuttuun tapaan puoliso Sheryl Goddard. Sherylillä oli yllään valkoinen huppari, farkut ja kasvomaski.

Bändi ehti tutustumaan vierailullaan myös kesäiseen Helsinkiin.
Alice Cooper viihdytti faneja Helsingissä - kuva!
Alicea tervehtimään saapui jonkin verran suomalaisfaneja. Muusikolla ei ollut kuitenkaan aikaa nimikirjoituksille, paikalta kerrotaan.
Suosikkimuusikko siirtyi keikkapaikalle yhdessä bändinsä kanssa tila-autolla.