AL: Entinen tosi-tv-voittaja juhli Linnassa seeprasta tehty laukku kädessään – ampui eläimen itse Etelä-Afrikassa! Katso kuva!

Marjaana Valkeinen edusti Linnan juhlissa seepra-laukussa.
Mainos
Mainos päättyy

Vuonna 2004 Suomen Robinson -tosi-tv-ohjelman voittanut Marjaana Valkeinen nähtiin eilen (6.12) Linnan juhlissa miehensä Uljas Valkeisen kanssa.

Uljaksen johtama sparrauspalvelu Kasvu Open palkittiin presidentin myöntämällä Kansainvälistymispalkinnolla marraskuussa, jonka ansiosta pariskunta pääsi edustamaan Linnan juhlissa.

Marjaana Valkeinen edusti Linnan juhlissa seeprasta tehdyn laukun kanssa.
Marjaana Valkeinen edusti Linnan juhlissa seeprasta tehdyn laukun kanssa.

Kääk, mikä tapaturma! Turvamies ryntäsi punaiselle matolle Linnan juhlissa, syynä Elina Kiikko - kuvat!

Aamulehden haastattelussa pariskunta kertoi, että heidän Linnan juhlien asuissaan on otettu huomioon yhteinen harrastus, metsästys.

Mainos
Mainos päättyy

Marjaanan saapuessa Linnan juhlien kättelyyn, eniten huomiota herätti hänen mukanaan ollut laukku. Aamulehden haastattelussa ennen Linnan juhlia hän paljasti, että laukku on tehty seeprasta, jonka hän on itse ampunut metsästysreissulla Etelä-Afrikassa.

Marjaana Valkeisen laukku.

- Iltalaukun on suunnitellut ja valmistanut ystäväni Päivi Viitanen itse ampumastani eteläafrikkalaisesta seeprasta, Marjaana kertoi Aamulehdelle.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan