Ajoneuvoverot maksamatta! Näin Katrie Daler reagoi Seiskan yhteydenottoon

Vuoden 2012 Miss Helsinki -voittaja unohti maksaa laskunsa.
Seiska uutisoi tänään Katrie Dalerin maksamattomista ajoneuvoveroista.
Katrien kaksipaikkaisen Smart-merkkisen auton ajoneuvovero oli tänään aamupäivästä vielä maksamatta, eikä sillä siten saanut ajaa.
Seiska tavoitti Katrien kommentoimaan asiaa. Hän myönsi unohtaneensa maksaa kyseisen laskun.
– Kiitos, että olette noin valppaina, täytyy tänään hoitaa tuo asia kuntoon. Olen ollut ihan siinä uskossa, että kaikki on hoidettu.
Katrie maksoi laskunsa välittömästi, ja hän esitti toimittajalle kuvakaappauksen maksetusta laskusta.
Ulosoton asiakas
Katrie voitti Miss Helsinki -kilpailun vuonna 2012. Hän on naimisissa Ramon Dalerin kanssa. Pariskunta asteli avioon viime keväänä.
Heillä on yksi yhteinen lapsi, joka syntyi toukokuussa.
Seiska uutisoi viime keväänä Katrien ulosottoveloista. Huhtikuussa kaunottarella oli ulosotossa 14 881,25 euroa.
Myös Ramon-rakas on ulosoton asiakas. Huhtikuussa haetun rekisterin mukaan hänellä on velkaa 52 045,2 euron edestä.