Aivovammainen Minna Turunen potkittiin ulos asunnostaan: joutui kodittomaksi kadulle!
Seiskan saamien tietojen mukaan näyttelijä Minna Turusen elämään on kasaantunut lyhyen hyvän vaiheen jälkeen jälleen kosolti ongelmia.
Näyttelijä joutui viime maanantaina (7.8.) kodittomaksi, kun hänen täytyi poistua majapaikastaan Helsingin Pikku-Huopalahdesta.
Seiska oli paikalla todistamassa lohdutonta näkyä, kun itkuinen ja väsynyt Minna työnnettiin pyörätuolissa kadulle. Turusen vieressä oli matkalaukku, jossa oli näyttelijän maallinen omaisuus.
Minna ei ollut halukas juurikaan kommentoimaan tilannettaan.
– Minulla on täysi paniikki päällä. Minulla ei ole paikkaa, minne mennä, itkuinen Minna sanoi Seiskan reportterille.
Seiska tavoitti myöhemmin Minnan avustajan. Hän vahvisti ikävät tapahtumat todeksi.
– Pitää paikkaansa, että Minna on taas joutunut kadulle. Tilanne on varsin lohduton, avustajana työskentelevä mies kertoo Seiskalle.
Tilannetta pahentaa Minna Turusen aivovamma. Se on perua väkivaltaisesta parisuhteesta, joka käytännössä päätti hänen näyttelijänuransa vuosien 2006–2008 välisenä aikana.
Löydät koko jutun tuoreesta Seiskasta.