23-vuotias miesvanki siirrettiin korkean turvaluokituksen vankilaan: Heitimme läppää mellakan valmistelusta!

Miesvanki siirrettiin korkeimman turvaluokituksen vankilaan.
Mainos
Mainos päättyy

Omaisuusrikoksista tuomiota istuva 23-vuotias vanki siirrettiin korkeimman turvaluokituksen Saramäen vankilaan Kylmäkoskelta. Syy siirtoon oli erikoinen.

– Heitimme sellikaverini kanssa läppää mellakan valmistelusta. Se oli ihan vitsiä, mutta joku kuunteli oven takana.

Harvinaiset kuvat Saramäen vankilasta: tällaisissa oloissa vangit elävät – järjestyshäiriöitä häkellyttävän vähän!

Korkeimman turvaluokituksen vankilasta ei ole helppo palata siviiliin.

– Täältä potkaistaan ulos ilman rahaa tai kämppää, ja silloin ainoa vaihtoehto on mennä vanhojen kavereiden nurkkiin. En ole koskaan ollut avovankilassa, lomille ei pääse ja vankila-aikana olen saanut hoitaa yhden asuntonäytön. Se katkeroittaa.

Mainos
Mainos päättyy

Huumetuomiotaan Turussa istuva Rebaz: Sellitoveri teki elämästäni helvettiä!

Katso videolta Seiskan vierailu Saramäen vankilassa!

LIITY UUTEEN SEISKA KLUBIIN JA LUE MEHUKKAITA JULKKISUUTISIA, JOIHIN PÄÄSET KÄSIKSI VAIN KLUBIN JÄSENENÄ! REKISTERÖIDY KÄYTTÄJÄKSI TÄSTÄ LINKISTÄ!

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan