Vahva naiskilpailija pudotettiin Selviytyjistä: ”Mä oon tosi helpottunut”
Selviytyjät Suomessa heimot yhdistyivät ja alkoi yksilökilpailu. Sen seurauksena pois haluttiin heittää vahva kilpailija.
Koskemattomuuden voitti Alina Voronkova, ja pusikoissa alettiin suhista, että fyysisesti isoin uhka, ex-painija Rami Hietaniemi kannattaisi pelata ulos.
Moni muu oli samaa mieltä Ramin äänestämisestä, mutta toisaalta myös Kipa Tiivola oli alkanut ärsyttää joitakin kilpailijoita.
– Kipan käytös on vähän rasittavaa, Sergey Hilman paalutti.
Hänen mukaansa Kipa oli koko ajan äänessä ja käskytti muita.
– Olin silleen, että kuka tämä ihminen on. Koska aiemmin hän oli paljon chillimpi. Onko se nälkäkiukku vai mikä? hän aprikoi muille miehille.
Muut kannattivat Kipan äänestämistä ulos seuraavana, varsinkin koska tämä oli myös vahva kilpailija. Toinen liitto päätti puolestaan äänestää Ramia.
Pinja Sanaksenaho jää Selviytyjissä nolosti kiinni valheesta: ”Törkeetä toimintaa”
Äänestyksestä tuli erittäin tasainen, ja vain yhden äänen erolla Kipa joutui jättämään kisan. Hän ei kuitenkaan ollut asiasta kovin pahoillaan.
– Mä oon tosi helpottunut, mun on pakko olla nyt rehellinen, hän totesi heimoneuvoston päätteeksi.
Selviytyjät Suomi Nelosella ja Ruudussa sunnuntaisin.
