Uusi kilpailija sekoittaa pakan Farmi Suomessa

Farmi Suomi revanssikauden kolmannessa jaksossa mukaan saadaan uusi kasvo, joka niin ikään on aiemmin ollut ohjelmassa mukana.
Farmi Suomi revanssikauden kolmannessa jaksossa maanantaina 28. lokakuuta farmi saa uuden kilpailijan. Jakso on jo katsottavissa Ruutu+-palvelussa.
Yllätys on aikamoinen, kun farmilaisten rakentaessa kanahäkkiä hiekkatietä pitkin kävelee mies nahkatakissa ja aurinkolaseissa mukanaan kahvipannu sekä pullakori. Mies on vuonna 2021 ohjelmassa mukana ollut Mikael Jungner.
Farmilaiset ovat ällikällä lyötyjä.

Mikaelin saapuminen aiheuttaa kanssakilpailijoissa monenkirjavia tunteita.
– Oltiin saatu pudotettua vahva pelaaja, niin tuli toinen vahva pelaaja, Susanna Penttilä toteaa viitaten edellisjaksossa pudonneeseen Timo Lavikaiseen.
Jaakko Parkkali on Mikaelin saapumiseen tyytyväinen.
– Ihan hauskaa, että saatiin Timon tilalle tuollainen iso koira.
Wallu Valpiolle yllätys ei ole mieluinen.
– Ei ollut kyllä kaikista onnellisin hetki minun elämässä, Wallu toteaa jaksossa.
Mikael saa voideltua muut kilpailijat puolelleen kahvilla ja pullalla, sillä farmilaiset ovat tehneet kahvia viime aikoina voikukasta. Höyryävän kahvintuoksun avulla Mikael saa valloitettua jopa Kelly Kalonjinpuolelleen.
– Nyt mä voin halata sua, Kelly nousee seisomaan ja rientää halaamaan miestä.
Farmi Suomi: Revanssi Nelosella ja Ruudussa maanantaisin.