TIS-Semillä käy kettu kolossa – tunnustaa rakkauttaan sinkulle

Temptation Island Suomessa petetty Semi päätyy heti iltanuotion jälkeen sänkyyn sinkkunaisen kanssa ja toistamiseen seuraavana iltana.
Temptation Island Suomen jaksossa 22. lokakuuta varatut palaavat iltanuotiolta enemmän tai vähemmän harmistuneina.
Videolla Semi ja Julia kertovat Temppareista:
Semi on juuri nähnyt, kuinka hänen puolisollaan Julialla oli käsipeliä sinkku-Timin kanssa. Semi kokee, ettei Julian teko ollut ok.
– Kyllä se on ollut jo pitkään näkösällä, ettei me olla match sen (Julian) kanssa. Se on hissukka, ja minä olen tämmöinen, joka osaa sanoa ja puhua. Kyllä tarvitsen jonkun, joka uskaltaa minulle sanoa takaisin, että jyrää luonteellani yli, Semi avautuu sinkku-Lauralle.
Semi ei aio kuitenkaan painaa hätäpainiketta. Häneltä kysytään, että uskooko hän, että Julia katuu ja painaa nappia itse.
– Pitää sitten kostaa nopeaa, Semi kuittaa.
Hän jakaakin sängyn Lauran kanssa. Seuraavana aamuna hän kertoo tehneensä samaa, mitä Julia toisella villalla sinkku-Timin kanssa. Samaan aikaan Julia nukkuu yönsä Timin kanssa. Timi kertoo kaksikon ottaneen revanssin taskubiljardista.
Semi antaa täyslaidallisen takaisin
Julia pelkää, että seitsemän vuoden parisuhde on mennyttä. Samaan aikaan hän miettii, miten Semi on hänestä toisella villalla puhunut.
Ohjelman juontaja Sami Kuronen jututtaa varattuja. Julia myöntää Samille, että hän uskoo Semin kostavan Julian toimet.
– Se on sellainen, että hän haluaa aina olla parempi, Julia toteaa.
– Onko sekään nyt minkään arvoista? Sami kysyy ja saa kieltävän vastauksen.
Miesten villalle päästyään Sami kysyy Semiltä, miten tämä nukkui yönsä. Hän kertoi nukkuneensa hyvin.
– Laura tuli sinne seuraa pitämään, ja pistettiin täyslaidallista takaisin sinnepäin, Semi sanoo.
– Niinkin voisi sanoa, että jotain muuta tapahtui kuin nukkumista, hän lisää.

Rakkautta tunnustetaan
Semi tunnustaa illan bileissä tunteensa Lauralle. Hän sanoo, ettei ole pitkään aikaan tuntenut ”esirakkauden tunteita”.
– Mun ei pitänyt rakastuu ihmiseen täällä, mutta olen rakastunut ihmiseen täällä, niin se on v**un sairasta, Semi sanoo.
Semi on vakuuttanut luonteellaan Lauran. Illan aikana he istuvat sylikkäin, halailevat ja suutelevat.
Illan päätteeksi Semi ja Laura löytävät jälleen tiensä samaan sänkyyn. Kaksikko käy tositoimiin vällyjen välissä.
– Yritin pitää tätä pihtarin roolia yllä, mutta kyllä se viime yönä kosahti, Laura tuumaa.
– Siinä on Jullelle seitsemän vuotta paskaa parisuhdetta, Semi sanoo sängyssä makoillessaan.

Temptation Island Suomi keskiviikkoisin ja torstaisin Ruutu+:ssa.