Katso logo

Tässä ovat parjatun Hengaillaan-visailun uudet kilpailijat – mukana Ella Kanninen ja Tuija Pehkonen

Tässä ovat parjatun Hengaillaan-visailun uudet kilpailijat – mukana Ella Kanninen ja Tuija Pehkonen

Hengaillaan-visailuohjelma palaa raiteilleen 13. tammikuuta. Ohjelman toisella kaudella edelliskauden voittajat nähdään kirjeenvaihtajina, ja kisaamassa on kahdeksan uutta paria.

Mainos
Mainos päättyy

Pian voi taas visailla kotisohvilla, kun Hengaillaan-viihdeohjelma jatkuu 13. tammikuuta toisen tuotantokauden voimin. Suoria lähetyksiä Tampereelta juontaa tuttuun tapaanJenni Poikelus, ja tuomarin penkille istuu jälleen Riku Rantala.

 – Tuomarilinja säilyy tiukkana ja itsevaltaisena, Riku linjaa Ylen tiedotteessa.

– Mahtavaa päästä taas raiteille ja Rikun kanssa saman pulpetin taakse istumaan. Jännittää tietenkin, miten tulevan kauden kisaajat pärjäävät. Saamme myös kuulla jälleen seitsemän uutta tulkintaa Hengaillaan-tunnarista. On myös todella kiinnostavaa nähdä, miten viime kauden voittajat hoitavat uuden roolinsa Euroopan kirjeenvaihtajina, Jenni sanoo.

Euroopan kysymysinserteissä seikkailevat ensimmäisen kauden voittajat Anna Rimpelä ja Jani Halme.

Mainos
Mainos päättyy

– Olen saanut tuntea Hengaillaan-ohjelman suosion positiivisen palautteen ryöppynä. Tykkään katsoa ohjelmia, joiden parissa viihtyy ja viisastuu. Hengaillaan on sellainen. Ruotsalaisille ystäville voittoni oli ällistyttävän iso asia, Jani komppaa viitaten ruotsalaiseen På Spåret -formaattiin, johon Hengaillaan perustuu.

Hengaillaan-ohjelmassa saman pöydän ääressä Jenni Poikeluksen kanssa istuu Riku Rantala, joka toimii ohjelman tuomarina.
Hengaillaan-ohjelmassa saman pöydän ääressä Jenni Poikeluksen kanssa istuu Riku Rantala, joka toimii ohjelman tuomarina.

Kilpailijat pääsevät jokaisessa jaksossa maistamaan herkkuja maailmalta ja Suomesta. Ravintolavaunusta vastaa Linnea Vihonen.

Ohjelmassa julkisuudesta tutut kisaajat vastaavat tietokilpailukysymyksiin Suomesta, Euroopasta ja maailmalta lauantai-illan suorassa lähetyksessä. 

Uudella kaudella voitosta kisaavat parit ovat Tuija Pehkonen ja Eero Ettala, Stan Saanila ja Laura Friman, Eeva Vekki ja Robert Sundman, Karri “Paleface” Miettinenja Dennis Nylund, Sanna Stellan ja Emmi Nuorgam, Kari Enqvist ja Raisa Omaheimo, Ella Kanninen ja Mikko Kekäläinen sekä Maryan Abdulkarim ja Shawn Huff

Matkaa tahdittaa joka jaksossa vaihtuva house-bändi. Toisen kauden musiikkiartistit ovat Marko Haavisto ja Poutahaukat, Arion, Ege Zulu, Erja Lyytinen, Litku Klemetti ja Punomo. 

Jenni Poikelus erehtyi Masked Singer Suomi -ohjelman kulisseissa - Maria Veitola ja Janne Kataja antoivat tärkeän opin

Mainos
Mainos päättyy

Hengaillaan-ohjelman toinen kausi TV1-kanavalla 13. tammikuuta alkaen.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan