Paljastus Kullervo-elokuvan kulisseista: Snapsia ja kaljaa
Elias Salonen on innokas somettaja Kullervon tarina -elokuvan kohdallakin.
Perjantaina 16. tammikuuta ensi-iltansa saavassa elokuvassa Kalevala: Kullervon tarina nimiroolia näyttelevä Elias Salonen on somettanut aktiivisesti elokuvasta pitkin matkaa. Tutuksi ovat tulleet kova treenaus, parran kasvattaminen ja ajoittaiset haasteet.
Video: Elias Salonen kertoo Kalevala: Kullervon tarina -elokuvasta
Elokuvan ensi-iltapäivänä Elias on jakanut Instagramissa kuvakoosteen kuvausten eri vaiheista. Mukana on muun muassa kuva vakavailmeisestä Eliaksesta kuran peitossa.
Myös iloisemmat tunnelmat ovat päässeet mukaan. Ilmeisesti kuvausten loputtua on kumottu snapseja, ja viimeisessä kuvassa Elias, näyttelijäkollega Eero Aho ja muu tuotantotiimi kippistelee oluttuopeilla baariympäristössä.
– Tänään ulkona. Onnea matkaan, Kullervo, Elias on kirjoittanut kuvakavalkadin saatteeksi.
”Superhienoa työtä”
Päivitys on kerännyt kommentteja sekä tavallisilta sosiaalisen median käyttäjiltä että Eliaksen julkkisystäviltä.
– Eliaaaaas, Kullervon tarina -näyttelijäkollega Krista Kosonen on kirjoittanut sydän- ja liekkikuvien ryydittämänä.
– Onnea Elias! kommentoi myös näyttelijä Anna-Maija Tuokko.
– Olisi kiva nähdä joku kuva maskit päällä, Rantabaari-näyttelijä Matti Leino toivoo.
Myös tavan kansalaiset hehkuttavat mukana.
– Wau, hienoa työtä Elias! Tämä elokuva pitää nähdä pian! eräs seuraaja kommentoi.
– Wow, superhienoa työtä lahjakas Elias! Huikea Kullervo! toinen somettaja intoilee elokuvasta lukuisten sydänten kera.
Kalevala: Kullervon tarina elokuvateattereissa.
Kalevala: Kullervon tarina
