Katso logo

Mallina tunnettu Maryam Razavi nappasi roolin kohusarja Exitistä – rajut kohtaukset hirvittivät

Maryam Razavi
Mainos
Mainos päättyy

– Sanna on hyvin boheemi, avoin, oman tiensä kulkija. Elää vähän erilaista meininkiä, kuin muut päähenkilöiden vaimot, Razavi kuvailee hahmoa Katsolle. 

Razavi sanoo ahmineensa norjalaisen Exitin miltei yhdeltä istumalta. Menon yltyessä rajuksi hän joutui vähän pitämään kättään silmiensä edessä. 

Exit-sarjan Jemina Sillanpää muokkasi ulkonäköään roolia varten: blondaus, suihkurusketus ja tiukka treeni

Razavi toivoi pääsevänsä mukaan Suomi-versioon, mutta oli asiasta vaitonainen. Hän mietti, uskaltaako hakea roolia, sillä hänellä on hyvin vähän kokemusta näyttelemisestä. 

Mainos
Mainos päättyy

Mallintöitä pitkään tehneenä Razavi tiesi kuitenkin entuudestaan, miten liikkuvaa kuvaa tehdään. Hän on ollut mukana monissa mainoksissa ja toiminut myös stylistinä lukuisilla musiikkivideoilla. 

– Minulla on kuitenkin ollut tosi harvoin vuorosanoja tai muuta, Razavi sanoo.

Roolihahmon mielenmaisemaan heittäytyminen oli Razaville uutta ja innostavaa. Nähdäänkö hänet näyttelijänä jatkossakin?

– Miksei! Pidän aina ovet avoinna uusille haasteille, Razavi vastaa. 

Jarkko Lahti kuvailee Exit-rooliaan suorastaan vastenmieliseksi: "Hän on narsisti ja rasistinen"

Exit julkaistaan C More -suoratoistopalvelussa 13. lokakuuta. Sarjaa julkaistaan kaksi jaksoa viikossa.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan