Maajussi-Samuli saa ikäviä uutisia: "Olemme nyt oikeasti yrittäneet..."

Maajussille-Samin morsianehdokas on yhä kateissa.
Maajussille morsian -ohjelman viidennessä jaksossa on aika ryhmätreffien. Jakso on jo katsottavissa MTV Katsomo+-palvelussa. Jakso saa ensiesityksen MTV3-kanavalla 23.9. Varo paljastuksia jaksosta!
Edellisessä jaksossa selvisi, että maajussi-Samulin, 34, neljäs treffiehdokas oli työtehtäviensä vuoksi estynyt saapumaan pikatreffeille. Tarkoituksena oli saada etäyhteys Kristaan, mutta häneen ei saatu yhteyttä. Ohjelman luotsaaja Vappu Pimiä lupasi, että etätreffit onnistuisivat seuraavan päivänä.
– Vielä kun saisimme tämän neljännen ehdokkaan etäyhteyden päähän, helpottaisi huomattavasti sitä, ketkä sinne farmiviikolle voisi pyytää. Katsotaan nyt rauhassa, Samuli kertoo tuoreessa jaksossa tunnelmistaan.
Vappu saapuu Samulin ja kolmen puolisoehdokkaan ryhmätreffeille. Hän kertoo tämän hetkisestä tilanteesta.
– Krista on laivalla tällä hetkellä työtehtävissä. Olemme nyt oikeasti aika montaa yrittäneet saada häneen yhteyttä, niin nyt tästä syystä nämä treffit eivät tässä hetkessä onnistunut. Jos haluat tutustua Kristaan, sinulle tarjoutuu siihen vielä mahdollisuus. Haluatko tutustua? Vappu kysyy Samulilta.
– Ilman muuta. Jatketaan vielä yrittämistä, Samuli vastaa.

Vappu toivottaa kokoonpanolle hyviä ryhmätreffejä ja poistuu paikalta. Samuli avaa vielä ajatuksiaan yksilöhaastattelussa.
– Uskon, että jos me vielä Kristaan yhteyden saisimme, niin olisi kyllä potentiaalinen ehdokas sinne farmiviikolle.
– Kirjeellä vei itsensä kyllä sinne kärkeen heti. Sen takia on harmi, että ei ole tänne päässyt, mutta yritetään nyt vielä.
Ryhmätreffeillä hän toivoo selvittävänsä, miten kemiat kohtaavat kolmen muun puolisoehdokkaan kanssa. Hän on tavannut heidät jo kertaalleen pikatreffeillä.
Maajussille morsian maanantaisin MTV Katsomossa ja MTV3-kanavalla.