Katso logo

Maajussi-Kalle saa morsianehdokkaalta pakit: "Ei se auta, jos ei ole tunteita"

Maajussi-Kalle saa morsianehdokkaalta pakit: 'Ei se auta, jos ei ole tunteita'
Maajussille morsian, kausi 16, Kalle

Maanantaina 30. lokakuuta nähdään maajussi-Kallen kolmannet treffit.

Mainos
Mainos päättyy

Maajussille morsian -sarjassa pöytyäläinen Kalle vie kolmansille treffeilleen Hannamaijan, mutta suoranaista tunteiden leiskuntaa ei näyttäisi syntyvän. 

Juttu sisältää juonipaljastuksia!

Kalle ja Hannamaija piipahtavat treffeillään muun muassa myssyakatemiaan, mutta kutominen ei kuulu Kallen vahvuuksiin. Treffien lomassa kaksikko kuitenkin päätyy keskustelemaan tuntemuksistaan ja siitä, mitä he parisuhteeltaan haluavat.

– Tässä iässä tietää mitä haluaa ja hakee. Eihän se ole vain mitä Kalle haluaa, vaan myös mitä me puolisoehdokkaat halutaan, Hannamaija toteaa kameroille. 

Mainos
Mainos päättyy

Poliisi puuttuu Tuukka Ritokosken ja Sami-isän peliin Amazing Racessa

Kalle tiedusteleekin Hannamaijalta suoraan naisen tunteista, mutta romantiikkaa ei ole toistaiseksi kiikarissa.

– Tällä hetkellä on sellaisia tunteita, että ystävyyteen on tunteita, Hannamaija myöntää.

Tilanne saa Kallen pohtimaan kaksikon suhteen tilaa myös kameroille. Yhteistä tulevaisuutta ei näyttäisi olevan tiedossa.

– Ei se auta, jos ei ole tunteita. Niitä tarttis olla kyllä. Vaikka hakkaamatonta perämettää olisi kuinka, jos ei ole tunteita, ei se ole oikein, Kalle pohtii kameroille.

Maajussille morsian MTV3-kanavalla ja MTV Katsomossa maanantaisin

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan