Fanit käyvät kuumana UMK:n yllätysesiintyjästä – nämä nimet nousevat esiin

Viisukansa pohtii vielä julkaisemattoman fantasiabändin kokoonpanoa.
Yle tiedotti maanantaina 3.2. Uuden Musiikin Kilpailun esiintyjistä.
Lavalle nousevat UMK25-artistien lisäksi viime vuoden UMK-voittaja Windows95man, Sanni sekä vielä julkistamaton euroviisumainen UMK-fantasiabändi, jossa kuusi UMK-historian naisartistia yhdistää voimansa yhden illan ajaksi.
Paljastus on saanut UMK-fanit villiintymään show’n Instagram-tilillä. UMK on julkaissut kuvan ja videon piirretyistä naisartisteista, jotka muodostavat yllätysesityksen. Katsojat ovat arvuutelleet naisten todellisia henkilöllisyyksiä. Useassa kommentissa uskotaan, että piirrettyjen hahmojen takaa paljastuvat ainakin Bess, Eini ja Laura Voutilainen.
– Linda Lampenius on tulossa Suomeen eikä kertonut vaan pyysi arvailemaan. Voisiko olla?
– Toivottavasti tämä yksi on Bess.
– Sanni, Bess, Jannika B., Laura Voutilainen, Mirella, Linda Lampenius.
– Eini, Bess, Annika Eklund, Laura Voutilainen, Linda Lampenius.
– Lottorivi seisomajärjestyksessä: Eini, Saara Aalto, Laura Voutilainen, Annika Eklund, Sara Siipola ja Linda Lampenius (viulunjousi kädessään).
Yllätysesiintyjien henkilöllisyys paljastuu 8.2. UMK25-show’ssa.
UMK25 8.2. Yle Areenassa ja TV1:ssa.