Katso logo

Eveliina Uosukainen podcastissa: Yhden pelaajan valehtelu Selviytyjissä jäi kaivelemaan

Eveliina Uosukainen podcastissa: Yhden pelaajan valehtelu Selviytyjissä jäi kaivelemaan
20250916, Helsinki. Eveliina Uosukaisen 365 Hyvä elämä -kirjan julkistamistilaisuus. Kuvassa Eveliina Uosukainen.

Eveliina Uosukaiselle on jäänyt jotakin hampaankoloon Selviytyjät Suomen kuvauksista.

Mainos
Mainos päättyy

Eveliina Uosukainen kertoo ajatuksiaan Selviytyjät Suomesta Selviytyjät-podcastin uusimmassa jaksossa. Hän kertaa tilannetta, jossa oltiin menossa hänen viimeiseksi jääneeseen heimoneuvostoonsa.

Eve muistelee arvanneensa kohtalonsa ja itkeskelleensä ennen heimoneuvostoa. Hän oli jutellut tilanteesta Laura Akiolan kanssa, ja keskustelu jäi hänen mieleensä negatiivisella tavalla.

– Sanoin Lauralle, että mä lähden tänään. Hän oli silleen, että ”Mitä? Ei, ethän lähde”. Olis vaikka ollut jotenkin neutraalisti siinä, Eve moittii.

– Se ehkä tuntui vielä pahemmalta. Oli niin suoraan senkin jälkeen kun mä tiesin, että okei tää tilanne on nyt kääntynyt näin, niin siinäkin valehteli vielä. Se tuntui pahemmalta kuin toi todellinen tiputus.

Mainos
Mainos päättyy
Selviytyjät Suomi Laura ja Saana Akiola
Laura kisaa Selviytyjissä siskonsa, TTK-tanssinopettaja Saana Akiolan kanssa.

Tarpeetonta kusetusta

Podcastin juontaja Juho Keskitalo toteaa, että kaikki ymmärtävät, että peliin kuuluu huijaaminen, mutta jos se on liiallista, se menee tunteisiin eri tavalla. Hän puhuu ”tarpeettomasta kusetuksesta”.

Toinen juontaja Anne-Mari Planting kuitenkin muistuttaa, että tuotanto on kieltänyt puhumasta äänestyksistä suoraan niiden kohteille.

– Ehkä tämä on nyt se, mihin Laurakin on saattanut mennä, hän sanoo.

Selviytyjät Suomi Nelosella ja Ruudussa sunnuntaisin. Selviytyjät-podcast Ruudussa ja Suplassa sunnuntaisin.

Mainos
Mainos päättyy
Mainos
Mainos päättyy
Ladataan