Ensitreffit alttarilla -parilta tyly kommentti suhteestaan: ”Pettymys”
Jälleen yksi pari päättää lopettaa yrittämisen Ensitreffit alttarilla -ohjelmassa.
Ensitreffit alttarilla -ohjelmassa paritetut Matti ja Elisa eivät ole löytäneet yhteistä säveltä. Seuraavassa jaksossa Matti toteaa, ettei hänellä ole enää motivaatiota tutustua Elisaan ja Elisa kuvailee heidän olevan keskenään kuin työkavereita.
Jakso on katsottavissa MTV Katsomo+:ssa. Varo paljastuksia!
– Mun motivaatio meni siinä kohtaa, kun mä huomasin että Elisalla ei ole mitään motivaatiota tutustua muhun tai rakentaa mitään siltaa meidän välille, Matti laukoo.
Elisa toteaa, ettei heille muodostunut minkäänlaista suhdetta ohjelman puitteissa.
– Mulla on pettymys myös siitä, ettei itse päässyt ryssimään tätä hommaa. Jos olisi muodostunut jonkinlainen suhde, niin sehän olisi ollut kasvun paikka, kun olisi huomannut että okei, mä itse ajoin mopolla täysin puskaan.
Elisa pohtii, etteivät he Matin kanssa tunne toisiaan yhtään. Hän kertoo olleensa myös niin väsynyt, ettei ole ollut oma itsensä.
– Normaalisti mä olen iloinen ja leikkisä.
Valkeni aika nopeasti
Matti sanoittaa, että koko homma on ollut molemmille pettymys.
– Mulle valkeni aika nopeasti, että mä en ehkä ole sellainen tyyppi, mitä Elisa haluaisi puolisoksi. Mutta ajattelin, että ei peli ole menetetty, tästähän me vasta aletaan tutustumaan.
Elisa purkaa ajatuksiaan myöhemmin yksin autossa.
– Tää koko projekti on niin kova pettymys itselle ollut. En saanut läheisyyttä, en saanut keskustelukumppania, en viininjuontiseuraa, en saanut seuraa usean ruokalajin illallisten tekoon ja syömiseen.
Elisa kuitenkin mainitsee, ettei Matti ole ”hassumpi mies”. Hän kehuu tätä hyväsydämiseksi, mukavaksi ja hauskaksi ihmiseksi.
Ensitreffit alttarilla torstaisin MTV3:lla ja MTV Katsomossa.
