fbq
Lauri ja Salla

Ensitreffit alttarilla: Lauri murtuu kohtalon hetkellä lohduttomaan itkuun - tällaiseen päätökseen he päätyivät

Jos et halua tietää, mitä jaksossa tapahtuu, älä lue pidemmälle.

Lauri ja Salla paljastavat jaksossa keskustelevansa jatkopäätöksestään vielä päivää ennen Suomenlinnaan palaamistaan.

Lauri juttelee myös äitinsä kanssa puhelimessa. Äiti tiedustelee, onko keskusteluja ehditty jo käymään.

- Ollaan me jotain alustavasti, Lauri toteaa vaisusti.

Juttu jatkuu ilmoituksen jälkeen
Ilmoitus päättyy

Ensitreffit alttarilla: Lauri ei pääse yli yhdestä Sallan tavasta: ”Se on nyt kaksi kuukautta ollut siinä”

Lauri kuvailee hääpäivää elämänsä jännittävimmäksi päiväksi.

Pariskunta suuntasi pian häidensä jälkeen Roomaan häämatkalle. Reissu meni erikoiseen tilanteeseen nähden mallikkaasti, mutta kotiin palattuaan Lauri ja Salla kohtasivat ensimmäiset vastoinkäymisensä.

- Ensimmäinen viikko häämatkan jälkeen oli molemmille se vaikein, Lauri myöntää.

Lauri ja Salla muistelevat asiantuntijoiden kanssa kulunutta matkaansa.
Lauri ja Salla muistelevat asiantuntijoiden kanssa kulunutta matkaansa.

Ensitreffit alttarilla: Lauri jakaa rakkausneuvoja lemmenkipeälle Kerttu-koiralle: ”Ei sun kannata vielä sitoutua”

Kun kohtalon hetki lopulta koittaa ja Lauri ja Salla istuvat asiantuntijoiden eteen kertomaan, jatkavatko he liittoaan vai eivät, Lauri murtuu kyyneliin.

Juttu jatkuu ilmoituksen jälkeen
Ilmoitus päättyy

Pariskunta tarttuu toisiaan tiukasti käsistä.

- Olemme käyneet paljon keskusteluja ja päätimme, että jatkamme erillään, Salla kertoo.

Myös Salla nieleskelee kyyneleitään ja toteaa parilla olleen muun muassa eriäviä mielipiteitä tulevaisuutensa suhteen.

- Minulla ei ole mitään negatiivista sanottavaa, eikä huonoa. Ymmärrän ihan täysin, miksi tähän päätökseen on päädytty, Salla jatkaa pyyhkien kyyneleitään.

Lauri ei pysty ilmaisemaan tunteitaan kyyneleiden keskeltä.

- Ehkä sen näkee tästä, miltä se tuntuu, hän sopertaa.

Pariskunta sanoo yrittäneensä kuitenkin viimeiseen hetkeen asti.

Juttu jatkuu ilmoituksen jälkeen
Ilmoitus päättyy

Ensitreffit alttarilla -päätösjakso tiistaina 15.11. MTV Katsomossa ja klo 21.00 MTV3-kanavalla.

Seuraa meitä somessa