Katso logo

Bachelorin yllättävä pudotus järkyttää – naiset purskahtavat itkuun

bachelor_kuva_mtv_17760706ff.jpg
Mainos
Mainos päättyy

Bachelor-Timo avaa tuntemuksiaan ennen ruususeremoniaa ja kertoo, millä perusteella jakaa tällä kertaa ruusuja.

– Tietyistä ihmisistä ei ole tullut semmosta vibaa viime aikoina, että heillä olisi potentiaalia loppuun saakka täällä olla, hän muotoilee.

Ruususeremoniassa jännitys on käsinkosketeltava. Kun ruusuja on jäljellä enää kolme, kummatkin miehet antavat kukkaset Idalle. Naiset kohahtavat, sillä pöydälle jää vain yksi ruusu, vaikka naisia on jäljellä vielä kolme: Sanni, Sofia ja Milana. Osa porukasta puhkeaa itkuun jo tässä vaiheessa.

Kotiin lähdön aika koittaa lopulta Sannille ja Sofialle, joka varsinkin ottaa tilanteen raskaasti. Monet naisista itkevät, varsinkin Sonja, joka menetti kaksi ystävää talossa.

Yksi nainen herättää Bachelorien kilpailuvietin: "Musta tuntuu, että meillä on Timon kanssa kisa"

Mainos
Mainos päättyy

Timo arvelee, että lähtö tuli Sofialle yllätyksenä. Timo on antanut hänelle huomiota, ja Sofia sai myös ensivaikutelmaruusun ensimmäisessä jaksossa.

– Sofia ei saanut minulta ruusua koska, eilen ryhmätreffeillä en saanut häneen sellasta kontaktia, että olisin kokenut, että hänen olisi kannattanut tänne jäädä, Timo avaa ajatuksiaan kameralle.

– Kyllä mä olisin halunnut Timoon vielä tutustua, mutta luotan siihen, että hän tietää, että hän tekee oikeat ratkaisut, Sofia sanoo.

Sanni suhtautuu tilanteeseen rauhallisesti ja pitää miesten ratkaisua oikeana, jos he eivät kerta ole hänestä kiinnostuneita. Hän ei päässyt kumpaankaan mieheen juuri tutustumaan, sillä hän ei ollut yksilödeiteillä ollenkaan. 

Nyt on kylmää kyytiä – jopa kaksi naista kieltäytyy Bachelorien ruusuista: ”En ollut kiinnostunut kummastakaan”

Bachelor 2022 tiistaisin mtv-palvelussa ja klo 21 MTV3-kanavalla. 

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan
Bachelorin yllättävä pudotus järkyttää – naiset purskahtavat itkuun