Katso logo

Aki Palsanmäki pelaa kauppatilanteessa uhkapeliä ja häviää: "Heli, älä pyörry"

Aki Palsanmäki pelaa kauppatilanteessa uhkapeliä ja häviää: 'Heli, älä pyörry'

Aki Palsanmäki turvautuu kauppatilanteessa noppien pyörittelyyn, joka ei pääty voitokkaasti.

Mainos
Mainos päättyy

Suomen huutokauppakeisari -sarjan 13. jaksossa Aki ja Heli Palsanmäki tapaavat kristilliseen moottoripyöräkerhoon kuuluvan Jukan. Jakso esitetään Nelosella tiistaina 28.11. ja se on katsottavissa myös Ruudussa.

Jukka saapuu Akin ja Helin tilalle näyttävällä moottoripyörällä, ja miehellä on mukanaan monenlaisia tuotteita. Akia kiinnostavat pokeripeli, 1980-luvulta peräisin oleva kello sekä lasikulhot.

Tv-juontaja turhautuu TTK-tuomarin tanssitunnilla: ”Luulin, että olen luonnonlahjakkuus”

Aki ja Jukka päätyvät erimielisyyteen tuotteiden kokonaishinnasta. Jukka pyytää alun perin tuotteista 500 euroa, mutta Aki pudistelee tarjoukselle lähinnä päätään.

Mainos
Mainos päättyy

– Sanoisin, että näiden kaikkien tavaroiden myyntihinta ei ole 500 euroa, mutta tarjoan näistä 150 euroa, Aki täräyttää.

Lopulta kaksikko tinkaa siitä, onko myyntihinta 250 euroa vai 200 euroa. Aki päättää ratkaista asian nopanheitolla. Suuremman numeron saanut voittaa.

– Voi hyvänen aika sentään. Heli, älä pyörry, Jukka voivottelee.

Aki pyöräyttää nopista luvukseen seitsemän. Jukalla on paremmin onni myötä, ja luku on suurempi.

– Kyllä minä hävisin! Aki murahtaa.

– Koskaan en ole lotossa voittanut, mutta nyt! Minä kiitän, Jukka iloitsee.

Suomen huutokauppakeisari tiistaisin Nelosella ja Ruudussa .

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan