Katso logo

90 päivää morsiamena: Eksältä shokkipaljastus Lorenista – oli avioitua toisen kanssa

90 päivää morsiamena: Eksältä shokkipaljastus Lorenista – oli avioitua toisen kanssa
Loren and Faith
90 päivää morsiamena: Ensitapaaminen

Lorenin taustoista paljastuu hämäriä puuhia.

Mainos
Mainos päättyy

90 päivää morsiamena: Ensitapaaminen -ohjelman 20. jaksossa puidaan kauden jälkipyykkiä, kun parit kokoontuvat samaan studioon. Yhdysvaltalaisen Lorenin ja filippiiniläisen transnaisen, Faithin suhteessa riitti kauden aikana myrskyisiä käänteitä. Faith jätti Lorenin kihlauksen jälkeisenä päivänä.

Lorenin palattua Yhdysvaltoihin kaksikko ei puhunut kuukauteen. Asiat palasivat kuitenkin ennalleen, ja pari on puhunut sen jälkeen päivittäin. Loren vahvistaa, että he ovat jälleen kihloissa. Faith ei ole kuitenkaan saanut sormustaan takaisin.

– Olen lähettänyt viisi laatikkoa Filippiineille. Narkkarit penkoivat sen, jossa oli sormukset. He varastivat ne ennen kuin lähetin laatikon hänelle, Loren sanoo.

Faith puolestaan ei koe, että hän olisi kihloissa Lorenin kanssa. Hän kuitenkin vahvistaa, että pari on jälleen yhdessä.

Mainos
Mainos päättyy

– Suhde vetää minua puoleensa, koska haluan aitoa rakkautta, mutta on vaikea saada hyväksyntää sellaisena kuin olen. Koska olen ladyboy, kukaan ei rakasta minua, Faith sanoo kyynelehtien.

"Minulla on todisteet"

Lorenin pettäminen ja tippuri nostetaan esille. Mies kuittaa asian sillä, että seksitauti oli hänellä vain muutaman päivän ajan. Lisäksi hän kertoo, että hän kertoi jo ennen matkaansa Faithille, että harrastaa seksiä muiden kanssa. Faithin mukaan hän sai tietää vasta, kun Loren kertoi tippuristaan.

– Selitin sen hänelle tekstiviestillä, minulla on todisteet kännykälläni. Ilmeisesti jossain vaiheessa se tulkittiin väärin. Hän kyllä tiesi, että harrastin seksiä, Loren toteaa.

Faith sanoo, ettei muista viestejä. Muut ihmettelevät hänen vastaustaan.

Loren tuhlaa rahansa Faithiin. Hän ostaa tavaroita ja lähettää rahaa mielitietylleen Filippiineille. Hän on lähettänyt niitä jopa 8 000–10 000 dollarin edestä.

Mainos
Mainos päättyy

Avioliittohuijaus

Lorenin ystävä ja eksä Esther saapuu paikalle. Tämä paljastaa, että Loren ei ostanut lentolippua Filippiineille Faithin vuoksi vaan toisen transnaisen. Loren löysi ennen Faithia toisen filippiiniläisen naisen, mutta joutui avioliittohuijauksen kohteeksi.

Nainen vannoi rakkauttaan Lorenille. Hän luuli, että hänen unelmansa Filippiineillä asumisesta ja avioliitosta paikallisen transnaisen kanssa toteutuisivat. Nainen vei kuitenkin Lorenin rahat ja katosi, kun Loren osti lentoliput Filippiineille. Tämän jälkeen hän tapasi Faithin, joka tiesi tapahtumista.

Esther paljastaa myös, että Lorenilla oli varavaihtoehtoja sille, jos suhde ei onnistu. Lorenilla oli hänen mukaansa laaja valikoima. Loren ja Faith eivät olleet tässä vaiheessa nähneet 11 kuukauteen.

Loren kertoo harrastaneensa sillä välin seksiä naisen kanssa, jolta sai tippurin. Hän painottaa, että tämä tapahtui silloin, kun pari ei ollut yhdessä. Loren ei halua kommentoida asiaa.

– Se on monimutkaista, koska näen hänessä hyvät asiat, mutta paljon enemmän huonoja asioita. Ensirakkaudesta luopuminen on vaikeaa, Faith sanoo.

Mainos
Mainos päättyy

Nilesin mukaan Loren on paha ja tyhmä, sillä tämä nauttii vallastaan, kun aiheuttaa tekemisillään reaktion. Taloudellisesta tuesta huolimatta muut kauden parit kokevat, että Loren on saanut Faithin hajoamaan henkisesti.

90 päivää morsiamena: Ensitapaaminen tiistaisin TLC:llä ja Maxilla.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan