Virpi Kätkä katuu pahoja sanoja ex-miehestään – ”Puhuimme siskoni kanssa Tauskista selän takana!”

Selviytyjät Suomi -ohjelmassa kisaava laulaja Virpi Kätkä, 49, oli vuosia rajuissa riidoissa ex-miehensä ja lastensa isän Tauno "Tauski" Peltosen kanssa. Ex-pariskunta sai setvittyä välinsä kaksi vuotta sitten.

Virpi Kätkä avautuu julkisuuden varjopuolista: Ennustaja soitti vanhemmilleni kuolemastani!
– Kun saimme sovittua välimme, päätin, etten puhu enää ikinä kenestäkään pahaa. Olimme siihen saakka siskoni kanssa puhuneet Tauskista kaikkea ikävää selän takana. Nykyisin koen, että vaikeatkin asiat voi sanoa nätisti. Samaa elämänfilosofiaa yritin noudattaa kuvauksissa. Juonittelu tuntui pahalta, vaikka tiesin, että se on pelin henki. Ilman sitä ei olisi kilpailussa pärjännyt.
Näin Virpi Kätkä valmistautui Selviytyjät-ohjelmaan – Sampo Kaulaselta tärkeä neuvo!
LIITY UUTEEN SEISKA KLUBIIN JA LUE MEHUKKAITA JULKKISUUTISIA, JOIHIN PÄÄSET KÄSIKSI VAIN KLUBIN JÄSENENÄ! REKISTERÖIDY KÄYTTÄJÄKSI TÄSTÄ LINKISTÄ!