Laulaja Antti Tuisku lenkkeilee lähes päivittäin Viljo-koira perässään kotiseudullaan Järvenpäässä. Antilla oli päällään Suomen hiihtojoukkueen takki.
– Parivaljakko on tuttu näky, mutta Antti saisi jättää kännykän kotiin lenkkiensä ajaksi.

Ohjaaja Jussi Parviainen bongattiin toissa viikon lauantaina Helsingin Verkkokauppa.com-myymälästä katselemassa älykelloja.
– Hän vaikutti hyväntuuliselta ja muisti pitää turvavälin muihin asiakkaisiin. Hänestä on puhuttu paljon negatiivista, mutta nyt oli freesin ja hyvinvoivan näköinen, Seiskalle kehaistaan.

Tubettaja Roni Bäck oli urheilullisissa fiiliksissä viime lauantaina Orimattilassa. – Roni intoutui punnertamaan rannalla, välillä yksin ja välillä seurassaan olleen vaalean naisen päällä. Roni myös katseli ihastellen omia käsivarsilihaksiaan. Mikäs siinä, hyvässä rantakunnossahan hän on, Kalliojärveltä kerrotaan.

Popeda-yhtyeen keulahahmon Pate Mustajärven pysäköinti herätti ihmetystä Kolmenkulman ABC:lla pari viikkoa sitten.
– Pate jätti Mersunsa röyhkeästi ovien eteen, missä oli pysäköintikielto. Koira jäi autoon haukkumaan, kanssa-asiakas paheksuu.

Muusikko Pete Parkkonen hörppi kylmää juomaa keskellä päivää viime viikon keskiviikkona. – Hän käveli Helsingissä Hakaniemen torilla miespuolisen kaverinsa kanssa. Molemmilla oli lonkerot kädessään. Iloinen meininki oli kummallakin, Hakaniemestä hekotellaan.
