Valtteri Bottaksen ex-vaimo Emilia Pikkarainen piti Fanni-koiran yllätyseron jälkeen - syy on selkeä!

Valtteri Bottas Emilia Pikkarainen
Mainos
Mainos päättyy

Viime vuoden loppupuolella formulakuski Valtteri Bottaksesta, 30, eronnut Emilia Pikkarainen, 27, bongattiin kesäpäivän vietossa Helsingin Suomenlinnasta uuden miesystävän kanssa. 

Suomenlinnassa mukana ollut koira on Emilian ja Valtterin avioliiton peruja. Ex-pari hankki Fanni-nimisen dalmatialaisen kesällä 2018. Koira jäi yllättävässä erossa Emilialle, joka on jakanut lemmikistä runsaasti kuvia yksityisellä Instagram-tilillään.

Emilia Pikkarainen

Koiran jäämisellä Suomeen on myös käytännön syyt. Valtteri kun tietysti matkaa formulakisojen vuoksi ympäri maailmaa. Mercedes-tallissa kilpailevan Valtterin F1-kausi on alkanut hyvin.

Emilia vaihtoi formulakuski Valtteri Bottaksesta erottuaan sukunimensä nopeasti takaisin Pikkaraiseksi.

Mainos
Mainos päättyy

Emilia ja uusi mies on nähty kevään mittaan usein yhdessä, mutta he eivät ainakaan vielä ole muuttaneet yhteen.

Emilia Pikkarainen ja komea sähköautomies viettivät hellepäivää Suomenlinnassa - katso paparazzikuvat!

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan
Valtteri Bottaksen ex-vaimo Emilia Pikkarainen piti Fanni-koiran yllätyseron jälkeen - syy on selkeä!