Vakavasti loukkaantunut Johanna ajautui huumehelvettiin – ”Meinasin kuolla useita kertoja”

Johanna ajautui huumehelvettiin.
Mainos
Mainos päättyy

Johanna Nurmi, 35, muisteli Seiskalle lähes 20 vuoden takaista tragediaa, kun hän putosi kotibileissä parvekkeelta 20 metriä ja heräsi teho-osastolta. Onnettomuuden seurauksena hän joutui pyörätuoliin.

Johannan kotibileillä traaginen käänne: Heräsin teho-osastolta – ”Hengityskone esti puhumisen”

– Vammani takia jouduin käyttämään paljon lääkkeitä, joihin syntyi riippuvuus. Siitä oli lyhyt matka huumeisiin.

Johanna käytti lähes kymmenen vuotta amfetamiinia ja opiaatteja.

Ennen onnettomuutta Johanna lumilautaili ja liikkui paljon.
Ennen onnettomuutta Johanna lumilautaili ja liikkui paljon.
Mainos
Mainos päättyy

– Kun riippuvuus oli syntynyt, huumeita oli pakko saada joka päivä. Koska en pystynyt omatoimisesti nuuskaamaan huumeita nenääni, tarvitsin aina myös jonkun, joka avusti niiden käytössä. Huumeriippuvuuden seurauksena meinasin kuolla useita kertoja.

Johanna joutui anomaan apua viranomaisilta kauan, ennen kuin hänelle vuonna 2015 myönnettiin päihdekuntoutus. Nyt hän elää päihteetöntä elämää.

LIITY UUTEEN SEISKA KLUBIIN JA LUE MEHUKKAITA JULKKISUUTISIA, JOIHIN PÄÄSET KÄSIKSI VAIN KLUBIN JÄSENENÄ! REKISTERÖIDY KÄYTTÄJÄKSI TÄSTÄ LINKISTÄ!

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan