Seiska penkoi tuoreiden Miss Suomi 2017 -finalistien Instagram-tilit.
Tyttöjen aktiivisuus sosiaalisessa mediassa vaihtelee suuresti. Jasmine Järvinen on postannut Instagramiin (7.9. kello 12.30 mennessä) vain vaatimattomat 83 kuvaa, kun taas Roosa Bäckin kuvasaldona komeilee peräti 784 julkaisua.
Täten misseillä on myös hyvin erilainen määrä seuraajia.
Vau, mitkä kurvit!
Seksikkäimmäksi someposeeraajaksi Seiska valitsi missifinalistien joukosta Beata Pappin, 22, jonka taitoluistelutausta näkyy etenkin kaunottaren timmissä vartalossa.
Myös Beatan Instagram-seuraajat ovat panneet merkille hänen kurvikkaan vartalonsa, sillä hänen kauneuttaan kehutaan kuvien kommenttibokseissa vuolaasti.
Beata on asunut kymmenen vuotta Kanadan Vancouverissa, sillä hänen isänsä tekee siellä plastiikkakirurgin töitä.
- Harrastin siellä taitoluistelua, mutta edustin Suomen maajoukkuetta. Voitin junioreiden Suomen ja Pohjoismaiden mestaruudet sekä olin mukana junioreiden MM-kisoissa. Lopetin taitoluistelun 1,5 vuotta sitten, sillä parhaat vuodet olivat jo menneet ja muut asiat alkoivat kiinnostaa, Beata kertoo Seiskalle.
Mitään plastiikkakirurgiaa tämä kaunotar ei onneksi tarvitse!
Sosiaalisen median lisäksi Beata päivittää aktiivisesti kuviaan ja kuulumisiaan blogiinsa.
On kuitenkin huomioitava, että pitkään koulutetut missifinalistit ovat varmasti saaneet tarkat ohjeet missiorganisaatiolta siivota sosiaalisen median tilinsä ja/tai bloginsa liian paljastavasta tai seksikkäästä sisällöstä, jotta tyttöjen nimien julkaisun jälkeen vältyttäisiin suuremmilta mediakohuilta.