Timo T.A. Mikkosen legendaariset cowboy-bootsit mynnissä: lähtevät puoli-ilmaiseksi!
Timo T.A. ja Nina Mikkonen saivat tammikuun lopussa vihdoin myytyä Myrskylässä sijaitsevan Pilvilinna-omakotitalonsa - kiinteistökuningatar Kaisa Liskin avustuksella.
Kaisa Liski myi Mikkosten kodin: hinta tippui yli 100 000 euroa!
Perhe jättää Myrskylälle haikeat hyvästit, mutta samalla he riemuitsevat uudesta, Orimattilassa sijaitsevat rivitaloasunnosta.
– Olen jo aiemminkin sanonut, että on pakko hankkiutua tavarasta eroon, kun siirrytään isosta talosta huomattavasti pienempään, Nina kertoo.
– Muusta on helppo luopua, mutta mieheni tietyistä henkilökohtaisista tavaroista eroaminen on äärimmäisen haikeaa. Olen myynyt kirpputorisivustolla kaikkea kehdosta bootseihin, ja lisää on luvassa, Nina kertoo Seiskalle.
Yhdet Timo T.A:n legendaarisilta Amerikan-reissuilta tuomista ja hänen tavaramerkkinään muistettavista cowboy-bootseista pysyvät kuitenkin muistona perheen pojilla.
Timon bootseja voi bongata mynnistä esimerkiksi nettikirppiksellä, missä niiden hintana on nähty niinkin vähän kuin 20 euroa.