Timo Kotipelto: Kummityttöni on suosikkinäyttelijän lapsi!

Stratovarius-yhtyeen laulaja Timo Kotipelto saapui keskiviikkoiltana Timo Koivusalon ohjaaman Risto Räppääjä ja liukas Lennart -elokuvan kutsuvierasensi-iltaan.
– Kummityttöni Sanni näyttelee elokuvassa yhden päärooleista. On hienoa nähdä, että hän on päässyt tekemään sitä, mistä nauttii ja tykkää. Näemme useamman kerran vuodesta ja silloin kannustan häntä tekemään asioita, joista hän nauttii. Olen Sannin isän todella pitkäaikaisia kavereita, Timo Kotipelto sanoo.

Nelli Nuudelipäätä näyttelevä Sanni on näyttelijä Rinna Paatson tytär. Timolla itsellään ei ole omia lapsia.
Timo Kotipellon luotsaama Stratovarius-yhtye on toistaiseksi luovalla keikkatauolla.
– Jos saamme tehtyä tarpeeksi hyviä kappaleita, teemme levyn. Seuraava varma keikka on huhtikuussa Belgiassa. Teen sitä ennen duo-keikkoja, joita on myyty hurja määrä – lähes joka viikonlopulle.