Temptation Island Suomi -sarjan viimeisellä kaudella jatkuvassa parisuhdemyrskyssä olleet Waldemar "Wallu" Kettunen ja Emilia "Emppu" Ikonen erosivat ohjelman kuvausten aikana.
He ovat palanneet nyt takaisin yhteen kevään aikana ja kaikki on paremmin kuin koskaan. Yhteenpaluusta uutisoi ensimmäisenä Iltalehti.
"Olen täysin tippunut laskuista"
Seiska tavoitti pariskunnan tänään maanantaina puhelimitse selvittääkseen, monettako kertaa he ovat nyt palanneet yhteen.
- Mä olen täysin tippunut laskuista, Emilia naurahtaa.
Aloitteen yhteenpaluusta tekikin Emilia huhtikuussa syntymäpäivänsä jälkeen, jolloin hän otti yhteyttä Walluun.
- Emilia pyysi käymään sen luona ja siitä sitten alettiin taas pikku hiljaa tapailla, Wallu kertoo.
Rakkaus ajoi heidät jälleen yhteen. Yhteenpaluuseen vaikutti myös se, kuinka paljon he viihtyvät toistensa seurassa.
- Kaikki on nyt paljon paremmin! Wallukin osaa ottaa paremmin huomioon. Varmaan, kun hän näki telkkarista oman touhunsa, niin se oppi, ettei noin voi käyttäytyä, Emilia arvioi.
Saman katon alla
Emppu ja Wallu ovat asuneet nyt noin kuukaudenpäivät samassa kämpässä. Yhteiselo sujuu heiltä enimmäkseen kuin tanssi, vaikka tavanomaisilta kotikiistoilta ei voi välttyä.
- Välillä vähän tiskausriitoja, mutta ei muuta, Emilia paljastaa.
Tulevaisuutta he eivät ole vielä tarkemmin suunnitelleet, mutta tietävät, ettei kummallakaan ole uusi ero toiveissa.
- Kyllä tämä yhteiselämä sujuu hyvin. Mielestäni arki ja kaikki rullaa paljon paremmin. Osataan puhua asioista paremmin ja ottaa asiat paremmin esille ja ratkoo niitä asioita paremmin, Wallu kertoo.

Iltaroviolla
Wallu vieraili myös keväällä Iltarovio -ohjelmassa Antero Alhosen ja Jenna Mäkikyrön haastateltavana, jossa hän kertoi avoimesti omista temppari-möläytyksistään. Erityisesti kiinostavia olivat masturbointi-puheet.