Suomen kaunein mummo Helena Lindgren spurttasi kauppaan Helsingin hienostoalueella – kuva!

Helena Lindgren
Mainos
Mainos päättyy

Laulaja, näyttelijä ja meikkitaiteilija Helena Lindgren, 62, bongattiin viime viikolla Helsingin Ullanlinnan hienostoalueelta.

– Helena kipitti vauhdilla kauppaan. Hänellä oli seuraavana päivänä synttärit, joten taisi olla juhlajärjestelyt käynnissä, Seiskalle vinkataan.

Helena Lindgren
Helena kiiruhti kauppaan juhlajärjestelyt mielessään.

Lapsuuden ahdistava kokemus aiheutti Helena Lindgrenille fobian: Muistan sen olon ja hajun yhä!

Helenaa voi hyvällä syyllä kutsua Suomen kauneimmaksi mummoksi, niin hehkeältä Helena näyttää vielä tänäkin päivänä. Helenasta tuli isoäiti vuonna 2007, kun hänen poikansa sai esikoispojan.

Mainos
Mainos päättyy

Helena on pitänyt viime vuodet yksityiselämänsä suhdekäänteet julkisuudelta salassa. Helena erosi vuonna 2016 taitoluistelija Tommi Piiroisesta, jonka parina Helena tanssi Dancing On Ice -ohjelmassa.

Viime kesänä Helena kertoi Seiskalle olevansa sinkku, mutta liekö hehkeä isoäiti enää vapaalla jalalla?

Ikinuori Helena Lindgren viihtyy ilman miestä: Sinkkukesä valelääkärin ex-vaimona!

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan