Sofia Belórfin kohurakas Stefan Therman: ”Häät ja lapset saavat odottaa!”
Keväällä suurella kohulla Martina Aitolehdestä, 37, eronnut liikemies Stefan Therman, 34, on elänyt jo kuukausia parisuhteessa ex-missi Sofia Belórfin, 30, kanssa.
Stefan kirjoitti hiljattain somessa kärsivänsä vauvakuumeesta. Nyt hän kuitenkin toteaa, ettei haaveile toistaiseksi jälkikasvusta Sofian kanssa.
– Häät ja lapset saavat vielä odottaa, Stefu toteaa.
Stefan Therman paljastaa kohusuhteen taustat: Sofia Belórf ei ollut eroni syy!
Liikemies on harmissaan viime aikojen otsikoista, joissa ruoditaan hänen ja Martinan avoliiton päättymistä sekä uutta suhdetta Sofiaan.
– Haluamme edetä Sofian kanssa kaikkia kunnioittaen, minkä vuoksi viime aikojen uutisointi on ollut paskaa! Kirjoittelu on ollut katastrofaalista.
– Ei tässä voi muuta kuin pitää pään pystyssä ja keskittyä tulevaisuuteen, Stefan sanoo ja painottaa, että haluaa olla hyvä isä tyttärelleen.