Roope Salminen ja koirat -yhtyeen Jon-Jon Geitel paloi loppuun: ”Jalat pettivät alta!”

Jon-Jon Geitel avautuu loppuunpalamisesta.
Mainos
Mainos päättyy

C Moren uudessa Ratamo-sarjassa nähtävä muusikko ja näyttelijä Jon-Jon Geitel, 28, on tullut tutuksi Roope Salminen ja koirat -yhtyeen toisena laulajana.

Jon-Jonin työtahti kaksi vuotta sitten oli sen verran rankka, että hän paloi loppuun.

– Otin liikaa töitä. Minulla oli päällekkäin kaksi teatteriesitystä, joista toista esitin ja toista treenasin, ja viikonloppuisin keikkailin vielä Koirien kanssa. Se oli hullun hommaa. Nyt olen päättänyt, että teen vähemmän töitä, Jon-Jon kertoo.

Roope Salminen & Koirat -yhtyeen Jon-Jon Geitel iski Risto Kaskilahden tyttären – ”Rakkaus on aika ihana asia!”

Loppuun palaminen opetti, ettei kukaan ole kuolematon.

Mainos
Mainos päättyy

– Väsähtämisen alkaminen on ihan hirveä tunne. Siitä huolimatta minun oli hoidettava sovitut teatteriesitykset ja keikat. Ei auttanut, vaikka jalat alkoivat pettää alta. Pystyin kuitenkin hoitamaan työni, mutta se ei tuntunut enää kivalta.

Seiskasta

TILAA SEISKA TÄSTÄ!

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan