Pikavauhtia ystävystyneet missit Anni Harjunpää ja Sonja Länsivuori toteuttivat yhteisen haaveen – Miss Suomi -voitto herätti epäilyksiä kämppäkaverissa!

Anni Harjunpää ja Sonja Länsivuori asuvat yhdessä.
Mainos
Mainos päättyy

Hallitseva Miss Suomi Anni Harjunpää, 23, ja Miss Suomi -finalisti Sonja Länsivuori, 22, päättivät jo kiertueella, että hankkivat yhteisen asunnon Helsingistä missikiertueen jälkeen.

– Sanoin kruunaamisen jälkeen muutamalle finalistille, että tuskin Anni enää haluaa muuttaa kanssani yhteen. Hän kuitenkin tuli juttelemaan ja ilmoitti, että toteutamme haaveen. En ole ollut kateellinen Annille voitosta, vaikka olenkin kilpailuhenkinen, Sonja sanoo.

Annista kruunattiin Miss Suomi syksyn alussa. – Epäilin, ettei Anni halua muuttaa yhteen kanssani, kun hän voitti kisat, Sonja sanoo.
Annista kruunattiin Miss Suomi syksyn alussa. – Epäilin, ettei Anni halua muuttaa yhteen kanssani, kun hän voitti kisat, Sonja sanoo.

Härskejä ehdotuksia! Missikaunottaret Anni Harjunpää ja Sonja Länsivuori etsivät kimppakämppää Facebookissa!

Sopiva asunto löytyi Helsingin Punavuoresta. He muuttivat siihen vain kaksi viikkoa ennen Annin Miss Universum -kisoja.

Mainos
Mainos päättyy

– Harvoin sitä muuttaa yhteen ystävän kanssa, jonka on tuntenut vain puoli vuotta. Olimme koko kiertueen huonekavereita, Anni kertoo.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan